ПЕНСІЙНИЙ ДОПОМОГОМОБІЛЬ ЗНОВУ ПОСПІШАЄ В СЕЛО
– Я маю вищу освіту за спеціальністю вчитель. Але в нашому селі роботи за фахом не було, довелось перекваліфікуватись в економіста і отримати другу вищу освіту, щоб працювати в колгоспі. А тепер вже й господарства того давно нема, і інша робота не трапляється – а в мене не вистачає року стажу для виходу на пенсію, – з такою бідою звернулась на прийом до спеціалістів Пенсійного фонду Сумщини жителька села Хоминці Роменського району пані Ганна.
Дістатись до пенсійників у райцентр їй непросто через незручний графік роботи автобусів. Тож дізнавшись про приїзд у село ПЕНСІЙНОГО ДОПОМОГОМОБІЛЯ зі спеціалістами, жінка першою прийшла на прийом. Хоча, зізнається, ні на що особливо не сподівалась, всі роки своєї роботи давно порахувала сама.
Однак фахівцям вдалось здивувати Ганну Миколаївну. Хоча період отримання другої вищої освіти не внесено в її трудову книжку, його буде занесено до стажу роботи, бо жінка встигла пройти навчання до 2004 року. Після 1 січня 2004 року час навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах по підготовці кадрів, підвищення кваліфікації та перекваліфікації вже не зараховується до стажу роботи. Але нашій заявниці пощастило, і вона має аж два роки не врахованого стажу, тож вже може подавати заяву про призначення пенсії. Їй і ще двом селянам пенсійники допомогли отримати електронний підпис та подати заяву на автопризначення пенсії через Портал Електронних Послуг
https://portal.pfu.gov.ua/.

В іншому селі Береза Шосткинського району, яке відвідав ПЕНСІЙНИЙ ДОПОМОГОМОБІЛЬ, місцева жителька пані Ольга звернулась за консультацією зі складного питання. Її чоловік помер кілька років тому, а влітку 16-річний син невдало стрибнув у річку і став інвалідом. Зараз він отримує пенсію по втраті годувальника, чи не втратить він її після оформлення інвалідності? Фахівці пояснили Ользі Валеріївні, що отримання інвалідності у віці до 18 років не лише не відіб’ється на пенсії по втраті годувальника, але й може бути підставою для подальшого її отримання – до закінчення навчання за денною формою, але не довше, ніж до досягнення сином 23 років.
Ці та інші консультації з питань пенсійного законодавства жителі сіл отримали, не залишаючи свій населений пункт, завдяки сервісу ПЕНСІЙНИЙ ДОПОМОГОМОБІЛЬ, який вже два роки реалізує Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області.