Про результати роботи з дотримання вимог антикорупційного законодавства за 2023 рік
В головному управлінні Пенсійного фонду України в Сумській області постійно проводиться робота з дотримання вимог антикорупційного законодавства.
Протягом 2023 року головним управлінням проведено 19 семінарів, нарад, лекцій з питань антикорупційного законодавства на теми: «Порядок подання та заповнення електронної декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування», «Порядок повідомлення про корупцію в головному управлінні Пенсійного фонду України в Сумській області. Формування культури повідомлення викривачами про факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції», «Забезпечення правового захисту викривача», «Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів», «Вимоги, заборони та обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції», «Правила етичної поведінки відповідно до Закону України «Про запобігання корупції», «Формування культури повідомлення викривачами про факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції». Захист викривачів», «Антикорупційна програма. Оцінка корупційних ризиків», «Відновлення кампанії декларування за 2021-2022 роки», «Відновлення кампанії декларування за 2021-2022 роки»; «Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів», проведено лекції «Щодо дотримання вимог антикорупційного законодавства в головному управлінні» для новопризначених працівників; 2 просвітницьких заходи на тему: «Міжнародний досвід у сфері захисту викривачів» та «Права та гарантії захисту викривача».
Надано 419 консультації. Опубліковано 8 матеріалів на інтернет ресурсі facebook.
Працівниками сектору з питань запобігання та виявлення корупції головного управління проведено 1593 перевірок декларацій декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування працівників управління на своєчасність подання за 2021- 2022 роки.
За 2022-2023 рік подано 1429 декларацій, з них: щорічні – 1248, перед звільненням – 99, кандидата на посаду – 82.
Сектором з питань запобігання та виявлення корупції забезпечено участь у проведенні експертизи організаційно-розпорядчих документів, що видаються головним управлінням з метою виявлення причин, що призводять чи можуть призвести до вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень. З початку року опрацьовано 1423 організаційно-розпорядчих документи, в тому числі: з основної діяльності – 827; адміністративно-господарських – 12, з кадрових питань – 519, відрядження – 65.
Спеціалістами сектору пройдено онлайн – навчання та отримано відповідні сертифікати: онлайн-курс «На захисті прав викрачів» (16 годин), онлайн-курс «Доброчесна державна служба» (0,1 кредиту ЄКТС), онлайн-курс «Конфлікт інтересів: від виявлення до врегулювання» (0,1 кредиту ЄКТС), курс «Зрозуміло про конфлікт інтересів», онлайн-курс «Візуй професійно» (0,5 кредиту ЄКТС)» .
За звітний період від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб-підприємців, органів місцевого самоврядування та громадян не надходило повідомлень, щодо можливих корупційних порушень з боку посадових осіб головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області.
Випадків наявності неврегульованих конфліктів інтересів у працівників головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області не встановлено.
Протягом 2023 року постійно проводиться контроль щодо дотримання строків виконання заходів щодо усунення корупційних ризиків. Порушень строків виконання не встановлено. Листами від 14.07.2023 № 1800-14-5/31500 та від 15.01.2024 № 1800-14-5/2517 до Пенсійного фонду України направлено узагальнену інформацію про виконання заходів щодо усунення (мінімізації) корупційних ризиків у діяльності головного управління за І півріччя 2023 року та 2023 рік.