Пропустити навігацію

НА СУМЩИНІ ОБГОВОРЮВАЛИ ПИТАННЯ ЛЕГАЛІЗАЦІЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ

34554175 262268047679838 5803568215053303808 n - НА СУМЩИНІ ОБГОВОРЮВАЛИ ПИТАННЯ ЛЕГАЛІЗАЦІЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИНа черговому засіданні обласної робочої групи обговорювали питання викриття тіньової зайнятості та легалізації заробітної плати.
Про результати моніторингу даних Реєстру застрахованих осіб по виявленню ознак порушень законодавства про працю розповіла присутнім заступник начальника головного управління Пенсійного фонду в Сумській області Наталія Демченко: «Територіальними управліннями Фонду області щомісяця надається інформація органам ДФС у Сумській області, Державної служби України з питань праці та місцевим органам виконавчої влади про страхувальників, які допускають використання неоформленої праці та порушення законодавства про працю. До категорії ризикових потрапляють страхувальники, які нараховують заробітну плату менше мінімального рівня, зменшують чисельність штатних працівників більше ніж на 10%, збільшують чисельність застрахованих осіб з ознакою неповний робочий час та інші. Така співпраця дає можливість впливати на роботодавця для відновлення прав застрахованих осіб».
«Вирішення надзвичайно важливого питання легалізації заробітної плати є завданням не лише нашої служби, але і всіх тих органів, які тією чи іншою мірою залучені до легалізації правових відносин. Саме тому Уряд дав доручення оновити бачення і інформацію, знайти нові шляхи взаємодії у подоланні цього явища, провести ряд зустрічей по всім областям країни. Від вирішення цього питання залежить проходження всіх реформ, у тому числі пенсійної, адже ми розуміємо, що надходження до Пенсійного фонду – це легально виплачена заробітна плата. Тому ми будемо вживати всі можливі заходи для виконання поставлених завдань», – наголосив Ігор Дегнера, директор Департаменту з питань праці.
У поточному році в області простежується позитивна тенденція зростання чисельності застрахованих осіб, кількість яких у березні складала 248,2 тисяч осіб. Поряд з цим, зменшується кількість працівників, які отримують заробітну плату менше встановленого мінімуму.
Органи Фонду області продовжують роз’яснювальну роботу, використовуючи прогресивні форми впливу, залучаючи молодь задля зміни ставлення до таких негативних явищ як зарплата “у конверті” та тіньова зайнятість.

background Layer 1