Пропустити навігацію

Про надання послуг працівниками органів Пенсійного фонду Тернопільської області в територіальних громадах

На даному етапі органи Пенсійного фонду України в області працюють над реалізацією Стратегії модернізації та розвитку Пенсійного фонду України на період до 2020 року, одним із завдань якої є поліпшення якості обслуговування та наближення надання послуг органами Фонду до місць проживання громадян.

З метою реалізації цього завдання продовжується впровадження єдиних стандартів і сучасної технології обслуговування громадян за принципом «єдиного вікна»  на відділених робочих місцях у приміщеннях  територіальних громад з подальшою обробкою пенсійної документації у відокремлених підрозділах  Фонду та забезпечення надання консультативної допомоги громадянам щодо умов призначення (перерахунку) пенсій.

Як відомо, Тернопільщина є одним з лідерів серед областей України по кількості утворених  об’єднаних територіальних громад, яких на сьогодні є уже 40. Усі територіальні громади області повідомлені про можливість надання послуг працівниками фонду шляхом створення робочого місця на території громад.

Більше половини з них, а саме 23  об’єднані громади, усвідомлюючи переваги наближення послуг до громадян, які мають необхідність і бажання ними скористатися, відгукнулися на пропозицію  територіальних управлінь Фонду в області  та створили віддалені робочі місця для їх працівників.

Так, віддалені робочі місця функціонують у таких громадах: Байковецька, Великогаївська, Ко­цюбинецька, Заводська, Більче-Золоте, Мельниця – Подільська, Скала – Подільська, Озерянська, Трибухівська, Золото –  Потіцька, Новосільська, Теребовлянська (с.Під­гайчики), Гримайлівська, Вишнівецька, Козлівська, Іванівська, Золотниківська, Лопушненська, Шумська (с.Тилявка), Білобожницька, Скалатська, Черниховецька,   Колиндянська.

На території зазначених громад проживають 50699 одержувачів пенсійних виплат, що становить 18%  від загальної чисельності пенсіонерів Тернопільської області.

Спеціалісти фонду працюють на віддалених робочих місцях в громадах відповідно до затверджених графіків. В І кварталі 2018 року прийом громадян здійснювався один раз  на місяць у кожній громаді, а у Козлівській громаді Зборівського району – двічі на місяць.

Звернувшись до спеціаліста фонду в об’єднаній територіальній громаді, не виїжджаючи до районного центру, кожна особа може отримати такі послуги:

  • консультації, роз’яснення пенсійного законодавства;
  • надання довідкової інформації, попередній запис на прийом до керівництва;
  • надання переліку документів для призначення (перерахунку) пенсій;
  • прийняття документів для проведення попередньої оцінки права на призначення (перерахунок) пенсій;
  • видача виготовлених довідок (після попереднього замовлення), індивідуальних відомостей, оригіналів трудових книжок;
  • прийом замовлень на видачу довідок про розмір пенсії, про перебування на обліку, про заробітну плату за формою ОК5 (ОК2, ОК7);
  • прийом заяв про надання допомоги у витребуванні документів необхідних для підтвердження страхового стажу, заробітної плати для призначення (перерахунку) пенсії;
  • забезпечення доступу до електронних сервісів Пенсійного фонду, надання допомоги в користуванні ними;
  • допомога в заповненні та прийом анкети на виготовлення пенсійного посвідчення, видача пенсійного посвідчення;
  • прийом заяв та документів щодо переведення виплати пенсій за новим місцем проживання, виплати пенсії за довіреністю, зміни способу виплати пенсії, поновлення виплати пенсії, перерахунок призначених пенсій, встановлення пенсій за особливі заслуги перед Україною, виплати недоотриманої пенсії.

У разі, якщо особа звертається з іншого питання, вирішення якого неможливе на віддаленому робочому місці, спеціалісти роз’яснюють порядок його розв’язання та з’ясовують необхідність допомоги у цьому.

Робочі місця забезпечено довідковою інформацією, на стендах наявні номери телефонів Урядової гарячої лінії, гарячої телефонної лінії Пенсійного фонду України, поштові та електронні адреси, телефони керівників підвідомчих управлінь; інформація щодо режиму роботи, графіків прийому громадян тощо; інформація про порядок подачі заяв, письмових звернень, отримання роз’яснень.

Впродовж І кварталу поточного року на віддалених робочих місцях спеціалістами управління надано  623 різного виду послуг.

Робота по  налагодженню співпраці з територіальними громадами у цьому напрямі продовжується. Розглядається можливість відкриття найближчим часом  віддалених робочих місць у Саранчуківській об’єднаній територіальній громаді (Бережанський район), Залозецькій (Зборівський район), Борсуківській (Лановецький район), Васильковецькій (Гусятинський район).

background Layer 1