Про електронні новації Пенсійного фонду України під час проведення «Дня Пенсійного фонду»
Спеціалісти Кременецького, Гусятинського та Козівського відділів обслуговування громадян провели «Дні Пенсійного фонду». Метою таких заходів є наближення послуг до людей, надання консультацій та роз’яснень щодо пенсійного забезпечення.
Під час заходу фахівці Фонду ознайомили громадян із змінами, які відбулися у пенсійному законодавстві, особливостями січневого перерахунку пенсійних виплат особам, які досягли 65 річного віку і мають тривалий страховий стаж та звернули увагу на необхідність офіційного оформлення трудових відносин для набуття права на пенсійне забезпечення. Повідомили, що з 01 січня 2020 року право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років мають тільки ті громадяни, в яких страховий стаж буде не менше 27 років та попередили, що з кожним роком вимога зростатиме на рік, доки в 2028 році не досягне 35 років. Окрім того фахівці Фонду роз’яснили присутнім, як впливає на розмір пенсії тривалість зарахованого страхового стажу та величина заробітної плати, з якої сплачено єдиний соціальний внесок. Розповіли про переваги оформлення електронного пенсійного посвідчення, порядок обчислення заробітної плати для призначення пенсії та, як вирішити проблему з недостатнім страховим стажем, уклавши договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.
Особливу увагу представники Фонду зосередили на питанні функціонування вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України. Спеціалісти Фонду ознайомили учасників заходу з перевагами роботи особистого кабінету користувача, який дозволяє дистанційно отримувати електронні довідки з QR-кодом, що містять дані про страховий стаж і заробітну плату та повідомили про зручну можливість скористуватися цією послугою з мобільних пристроїв через мобільний додаток «Пенсійний фонд».