Про впровадження електронних технологій у діяльності Пенсійного фонду України – під час лекції безробітним в Чортківській районній філії Тернопільського обласного центру зайнятості
Спеціалісти Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області постійно беруть участь у проведенні заходів, зокрема, семінарів у структурних підрозділах Тернопільського обласного центру зайнятості. Така співпраця є запорукою обізнаності тимчасово безробітних осіб щодо пенсійного забезпечення, дотримання законодавства про працю та електронних сервісів Пенсійного фонду України.
Чергову зустріч було проведено для осіб, яким надано статус безробітного у Чортківській районній філії Тернопільського обласного центру зайнятості. Тематикою лекції для присутніх на заході обрано впровадження електронних технологій у діяльності Головного управління.
Начальник відділу обслуговування громадян (сервісного центру) № 12 Михайло Сташків інформував присутніх, що відповідно до діючого законодавства встановлена пряма залежність розміру пенсії від страхового стажу та заробітку з якого фактично сплачені страхові внески до Пенсійного фонду України. До страхового стажу при виході на пенсію враховуються тільки ті періоди, у яких відбулось нарахування та за які повністю сплачені страхові внески. Кожен працівник під час працевлаштування має право наполягати на офіційному оформленні трудових відносин, укладенні трудового договору.
Михайло Сташків розповів присутнім про активне впровадження електронних сервісів у Пенсійному фонді України та можливість взаємодії із ним через вебпортал. Зареєстрований користувач вебпорталу в особистому кабінеті має змогу самостійно переглянути електронну пенсійну справу, надіслати запити, записатись на особистий прийом, отримати довідки із QR-кодом та подати документи для автоматичного призначення пенсії, без особистого звернення до сервісних центрів. За допомогою особистого кабінету кожен може самостійно контролювати сплату страхових внесків роботодавцем.
Також фахівець Фонду повідомив трудовий колетив про переваги веденняя трудових книжок в електронному форматі. Такий сервіс на сьогоднішній день діє активно та має ряд переваг. Для переведення трудової книжки в електронний формат, працівникові або роботодавцю необхідно надіслати до Пенсійного фонду України скановані копії сторінок трудової книжки та інших документів, які підтверджують трудову діяльність працівника, підписані кваліфікованим електронним підписом. Таким чином, відомості про трудову діяльність працівника обліковуються у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.