Про основні аспекти пенсійного страхування під час лекцій для осіб, яким надано статус безробітних
Спеціалісти Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області постійно проводять заходи з метою інформування різних категорій населення щодо норм чинного законодавства, зокрема, соціальних гарантій з боку держави. Проведення таких заходів підвищує рівень обізнаності тимчасово безробітних осіб щодо основ пенсійного страхування та права людини на працю відповідно до отриманих знань та здобутих страхових навиків.
Працівники відділів обслуговування громадян (сервісних центрів) провели чергові лекції для безробітних осіб у містах Борщові та Монастириській під час особистих зустрічей з дотриманням карантинних вимог від коронавірусної інфекції COVID-19 та у селищі міського типу Козовій з допомогою Zoom-конференції.
Фахівці Фонду під час заходів інформували присутніх, що відповідно до норм чинного законодавства розмір пенсійних виплат на пряму залежить від страхового стажу та заробітку громадянина, з якого фактично сплачуються страхові внески до Пенсійного фонду України. Вони також наголосили, що до страхового стажу при виході на пенсію враховуються тільки ті періоди, за які роботодавець повністю сплатив страхові внески. Саме тому для реалізації своїх трудових прав кожен працівник під час працевлаштування повинен наполягати на офіційному оформленні трудових відносин із роботодавцем та укладенні трудового договору. Адже працівник, який отримує заробітну плату в «конверті», не матиме можливості підтвердити її розмір і свій страховий стаж та позбавить себе права на отримання пенсії у майбутньому. Саме тому громадянам, необхідно подбати про себе вже сьогодні та вимагати від роботодавця укладення трудового договору та нарахування заробітної плати у розмірі, що відповідає нормам діючого трудового законодавства, з якої беруть відрахування на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Також фахівці відділів обслуговування громадян (сервісних центрів) надали присутнім усю необхідну інформацію щодо можливості дистанційно взаємодіяти з Фондом через вебпортал електронних послуг. Вони повідомили присутнім, що зареєстрований користувач може самостійно контролювати сплату страхових внесків роботодавцем, надсилати запити до сервісних центрів, записуватися на особистий прийом до керівництва Головного управління, отримувати довідки з QR-кодом та вирахувати розмір майбутньої пенсії тощо.