Пропустити навігацію

Під час флешмоб-акцій громадян закликали оформляти свої трудові відносини офіційно

Актуальною темою сьогодення досі залишається детінізація заробітної плати та офіційне працевлаштування громадян Тернопільщини. Тому у рамках консультаційно-інформаційних заходів у сфері комунікацій працівники відділів обслуговування громадян (сервісних центрів) Головного управління провели флешмоб-акції для жителів міст Ланівці та Теребовлі, а також селища міського типу Підволочиська та Тернопільського району.

Під час заходів працівники Фонду звернули увагу мешканців населених пунктів на проблему «тіньової» зайнятості. Кожен з них має бути зацікавленим в офіційному оформленні своїх трудових відносин, адже таким чином працівник отримує соціальний захист з боку держави і йому зараховується страховий стаж.

Фахівці сервісних центрів поінформували населення, що головною умовою для зарахування страхового стажу є обов’язкова сплата щомісячних страхових внесків з офіційної заробітної плати, оскільки від цього залежить призначення пенсії у майбутньому. Наголосили, що періоди, за які не сплачено єдиний соціальний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування,  не зараховуються до їх стажу.

 Спеціалісти відділів обслуговування громадян наголосили, що особа, яка працює неофіційно дає роботодавцю  необмежені можливості тиску на себе і в такому випадку важко захистити свої трудові права. Також пояснили, що отримання заробітної плати в «конвертах» призводить до позбавлення працівника гарантованого державою мінімального розміру заробітної плати та виплати її двічі на місяць та втрати можливості користуватися державними гарантіями відповідно до чинного законодавства, зокрема, виплати у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, допомоги у разі настання нещасного випадку під час робочого процесу. Фахівці Фонду наголосили на важливості вимагати укладення трудових договорів з роботодавцями, адже неофіційне працевлаштування провокує безвідповідальне ставлення підприємств, організацій чи установ до своїх працівників, неетичну поведінку, ухилення від відповідальності тощо. Лише  офіційно працевлаштований громадянин може претендувати на гарантоване чинним законодавством  право на гідні, здорові  і безпечні умови праці.

Разом з тим, спеціалісти відділів обслуговування громадян (сервісних центрів) наголосили усім присутнім, що кожен охочий може самостійно ознайомитися із важливою інформацією за допомогою  вебпорталу Пенсійного фонду України. 

1 22 - Під час флешмоб-акцій громадян закликали оформляти свої трудові відносини офіційно

2 15 - Під час флешмоб-акцій громадян закликали оформляти свої трудові відносини офіційно

background Layer 1