Пропустити навігацію

Чи контролюєте Ви дані, які впливають на Ваші пенсійні права?

Під таким гаслом спеціалісти Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області провели Дні відкритих дверей, запросивши на заходи жителів міст Зборова та Монастириської.

Фахівці Фонду ознайомили присутніх із основними напрямками роботи його структурних підрозділів, розповіли про умови призначення різних видів пенсій, зокрема: за віком, по інвалідності, за вислугою років, тощо.

Разом з тим, особливу увагу громадян, спеціалісти сервісних центрів зосередили на даних, які впливають на пенсійні права. А саме, наголосили, що для того щоб мати право на соціальний захист гарантований з боку держави, необхідно мати відповідний страховий стаж. Так, у 2021 році, відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, щоб вийти на пенсію у 60 років потрібно 28 років стажу. І ця величина буде збільшуватись до 2028 року, доки не становитиме 35 років. А це означає, що вся трудова діяльність людини має бути офіційно оформленою та за неї мають бути сплачені страхові внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі визначеному чинним законодавством.

Як зазначили фахівці Головного управління, Пенсійний фонд України надає можливість контролю за такими даними кожному громадянину через вебпортал, адже зареєстрований користувач бачить інформацію про трудову діяльність починаючи від 2004 року, заробітну плату та сплату страхових внесків роботодавцем. Також контролювати ці дані можливо встановивши мобільний додаток «Пенсійний фонд», або підключивши послугу СМС-інформування.

Організатори заходу звернули увагу присутніх на те, що вебпортал Фонду працює з дотриманням вимог щодо захисту персональних даних. Такі електронні послуги можуть отримати користувачі на вебпорталі увійшовши на портал за допомогою кваліфікованого електронного підпису чи банківської картки. На цей час вони є актуальними для різних категорій населення: працюючі громадяни – можуть отримати інформацію з персоніфікованого обліку; юридичні особи та фізичні особи-підприємці – інформацію про стан розрахунків платників з Пенсійним фондом України; пенсіонери – інформацію зі своєї пенсійної справи, інформацію про перерахунки, дату виплати пенсії, тощо.

Спеціалісти Головного управління закликали жителів Тернопільщини скористатися можливістю контролю за зарахуванням свого страхового стажу, адже навіть при умові офіційного працевлаштування, бувають випадки помилок у поданні звітності, коли певні періоди трудової діяльності не зараховуються, у наслідок чого людина може втратити страховий стаж, а відповідно і право на призначення пенсії.

Також присутнім роздали інформаційні буклети щодо соціального страхування, зокрема електронних лікарняних та трудової книжки, а також розповіли про можливість передплати періодичного видання «Пенсійний кур’єр”, де можна отримати актуальну інформацію не лише про останні зміни в пенсійному забезпеченні, а й ознайомитися із цікавими дописами та дозвіллям для різних категорій населення.

Dni vidkrytyh dverej Zboriv Monastyryska - Чи контролюєте Ви дані, які впливають на Ваші пенсійні права?

background Layer 1