Пропустити навігацію

Про умови призначення пенсії за віком – майбутнім пенсіонерам

Працівники Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області продовжують інформувати з актуальних питань пенсійного страхування різні категорії населення. Особлива увага приділяється також наданню роз’яснень мешканцям населених пунктів Тернопільщини, які вневдовзі отримають статус «пенсіонера» та матимуть право на пенсійне забезпечення, відповідно до набутого ними страхового стажу.

Чергові заняття у «Школі майбутнього пенсіонера» для осіб передпенсійного віку провели фахівці Фонду у відділі обслуговування громадян (сервісного центру) № 6 міста Кременець.

Працівники Головного управління надали роз’яснення щодо умов призначення різних видів пенсій та змін в чинному законодавстві щодо пенсійного страхування. Вони наголосили присутнім на можливості завчасного звернення з документами, необхідними для призначення пенсії, з метою проведення їх об’єктивної та правової оцінки, отримання допомоги від фахівців структурних підрозділів Фонду щодо витребування додаткових документів до настання необхідного пенсійного віку.

Разом з тим, працівники сервісного центру розповіли про переваги електронної послуги від Пенсійного фонду України «Е-пенсія», що дозволяє особі призначити пенсію при настанні пенсійного віку автоматично, без додаткових звернень. Також вони повідомили присутнім про можливість за допомогою електронної послуги «Пенсійний калькулятор» самостійно прорахувати розмір своєї майбутньої пенсії за віком.

Працівники Головного управління інформували майбутніх пенсіонерів, що відповідно до Закону України від 09 липня 2003 року № 1058 – IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» розмір майбутньої пенсії залежить від величини нарахованої заробітної плати, з якої сплачено страхові  внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, та тривалості страхового стажу.

Також фахівці Фонду розглянули важливе питання щодо дотримання норм чинного законодавства про працю як роботодавцями, так і найманими особами. Адже Конституція України від 28 червня 1996 року визначає право на працю, що полягає у можливості кожної особи заробляти собі на життя працею, на яку вона вільно погоджується.  Загальновідомо, що за порушення законів та інших нормативно-правових актів про працю, винні особи притягуються до дисциплінарної, адміністративної, матеріальної та кримінальної інформації відповідно до статті 44 Закону України від 14 жовтня 1992 року № 2694-XII «Про охорону праці».

На цей час важливість легальної зайнятості полягає і у тому, що лише за умови офіційного працевлаштування та сплати страхових внесків – особі зараховується страховий стаж, необхідний для набуття права на пенсію.

Також, під час проведення консультаційно-інформаційного заходу, присутнім повідомили про можливість отримання інформації з питань пенсійного страхування дистанційно за телефоном «гарячої» лінії та через  вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України.

Kremenets - Про умови призначення пенсії за віком – майбутнім пенсіонерам

background Layer 1