Формування стресостійкості особистості у різних сферах діяльності
Опанування навичок самодопомоги та допомоги людині, яка переживає сильний стрес важлива тема сьогодення в Україні.
Безпека та здоров’я, особливо ментальне, – це основний пріоритет й вимога цього часу. В умовах повномасштабної війни психіка людей є найбільш вразливою, тому підтримка потрібна кожному, не зважаючи на стать, вік та соціальний статус. Надзвичайно важливим є вдосконалення практичних навичок щодо ідентифікації та активізації життєвих цінностей, здатності організовувати та надавати психологічну допомогу, ефективне вирішення проблемних ситуацій у колективах, пов’язаних із сучасними викликами у сфері психічного здоров’я, поведінковими особливостями, визначення та керування емоційним кліматом у колективах, наповнення діяльності ресурсними активностями.
З метою всебічної обізнаності працівників Головного управління із видами та методами протидії стресовим ситуаціям розпочато навчання, яке проводять спеціалісти Навчально-наукового центру соціально-психологічної підтримки та резильєнтності.
Під час занять розглянуто поняття резильєнтності; види реакції організму людини на стрес, кризу чи травми; вдосконалення практичних навичок щодо ідентифікації та активізації життєвих цінностей; формування здатності організовувати та надавати психологічну допомогу (індивідуальну та групову); оволодіння способами ефективного вирішення проблемних ситуацій у колективах, пов’язаних із сучасними викликами у сфері психічного здоров’я, поведінковими особливостями тощо.
Працівники Головного управління активно обговорюють питання, що піднімають тренери Центру та виконують ситуативні завдання в ігровій формі.