Пропустити навігацію

Засідання колегії за підсумками роботи Головного управління у 2024 році

Результати роботи Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області у 2024 році обговорили на засіданні колегії при начальнику Головного управління. У роботі колегії взяли участь Ірина Ковпашко, заступник Голови правління Пенсійного фонду України, Олег Караванський, член наглядової ради Тернопільського національного технічного університету, громадський діяч, Андрій Присяжний, голова Тернопільської обласної ради професійних спілок, Олег Воронка, заступник директора департаменту-начальник управління соціальних гарантій департаменту соціального захисту населення Тернопільської обласної державної адміністрації, заступники начальника Головного управління та керівники структурних підрозділів.

Про підсумки роботи Головного управління у 2024 році доповів начальник Головного управління Ігор Москалик.

У своїй доповіді Ігор Москалик зазначив:

— Головним управлінням Пенсійного фонду України в області протягом 2024 року проводилась робота щодо виконання завдань та функцій Пенсійного фонду України, виходячи з реалій сьогодення. Забезпечено стабільне фінансування та виплату пенсій 271 280 пенсіонерам області.

Видатки на пенсійні виплати за 2024 рік склали 14 697,8 млн грн; на виплату житлових субсидій, пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива, скрапленого газу становили 1 206,5 млн грн; по страхових виплатах — 429,0 млн грн.

Проводилась робота щодо призначення житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу.

Забезпечено виконання вимог чинного законодавства та рішень Уряду щодо перерахунків пенсій. В результаті проведених перерахунків пенсій середній розмір пенсійної виплати в області станом на 01 січня 2025 року становить 4 478,4 грн, що більше до розміру визначеного на початок року на 411,8 грн.

Доведені індикативні показники з надходження коштів за січень-грудень 2024 року, які адмініструють органи Пенсійного фонду виконано на 109,6% та становлять 34,4 млн грн.

Частка надходжень від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування склала 6 685,9 млн грн, що на 349,2 млн грн, або на 5,5% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Доповідаючи, Ігор Москалик звернув увагу на стан заборгованості по платежах до Пенсійного фонду та вжиті заходи щодо її погашення. Результатом спільної роботи з соціальними партнерами є погашення заборгованості у 2024 році на 28,1 млн грн єдиного соціального внеску та 3,8 млн грн інших платежів до Пенсійного фонду України.

Пріоритетним напрямом в роботі Головного управління залишається прийом та обслуговування громадян. Протягом 2024 року працівниками сервісних центрів області надано 388 360 послуг.

Ігор Москалик доповів про роботу, яку проводить управління щодо оцифрування трудових книжок. За звітний період від страхувальників та застрахованих осіб до Головного управління надійшло 77 228 звернень щодо оцифрування.

Спеціалістами управління контрольно-перевірочної роботи проведено 6 469 перевірок суб’єктів системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування; обстежено 190 осіб щодо встановлення професійної втрати працездатності на 136 комісіях МСЕК; спеціалісти працювали у 63 комісіях по розслідуванню нещасних випадків.

У звітному періоді забезпечено оперативне висвітлення питань діяльності Головного управління в засобах масової інформації, на інформаційній сторінці вебпорталу Головного управління, офіційній сторінці в соціальній мережі Facebook, телеграм-каналі «Пенсійний фонд Тернопільщини», офіційних вебсайтах територіальних громад, районних державних адміністрацій, Тернопільської міської ради, Тернопільської обласної державної адміністрації та Тернопільської обласної ради.

У співдоповіді Галина Скрепецька, заступник начальника Головного управління звернула увагу на те, що управління обслуговування громадян Головного управління у 2024 році забезпечило виконання завдань щодо обслуговування громадян, які звернулися за реалізацією своїх прав в сфері пенсійного забезпечення, страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг. Також повідомила про впровадження нових видів послуг, які запроваджуються через зміни в законодавстві або через впровадження нових сервісів; популяризацію дистанційного обслуговування громадян та роботу щодо покращення умов у сервісних центрах та інформаційної доступності.

Підсумовуючи роботу колегії, заступник Голови правління Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко подякувала колективу Головного управління за професіоналізм і компетентність у виконанні поставлених завдань, враховуючи усі виклики сьогодення. Звернула увагу на якісне виконання рекомендацій озвучених на селекторній нараді з Головою правління Пенсійного фонду України щодо аналізу ефективності роботи на відділених робочих місцях. Зауважила, що необхідно постійно вдосконалювати роботу з обслуговування громадян, шляхом використання різних методів комунікації. Важливим питанням також є якість наданих послуг. Фахівці, до яких звертаються відвідувачі, мають діяти професійно, неупереджено, доброзичливо, проявляти ввічливість до захисників і захисниць, які звертаються у будь-який спосіб для отримання послуг.

Ірина Ковпашко наголосила, що надважливою зараз є організація роботи в умовах реформування медико-соціальної експертизи (МСЕК) та впровадження оцінювання повсякденного функціонування особи; опрацювання зразків оформлення електронних витягів; виконання окремих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік». Зазначила, що потрібно звернути увагу на опрацювання документів на призначення пенсій по втраті годувальника, зокрема на необхідність звірки даних з Реєстром осіб зниклих безвісти за особливих обставин; активізувати співпрацю з громадськими організаціями, які працюють над допомогою членам сімей та родин осіб, що зниклих безвісти за особливих обставин; учасникам бойових дій та особам з інвалідністю внаслідок війни.

Необхідно посилити контроль за рішеннями про відмову у призначенні пенсій та проведенням інформаційної роботи з громадянами щодо змін у чинному законодавстві, зокрема про призначення субсидії на оренду житла для внутрішньо переміщених осіб.

В ході засідання про позитивне соціальне партнерство відмітили Олег Караванський та Андрій Присяжний, які, зокрема, звернули увагу на роботу працівників Головного управління в процесі змін в системі Пенсійного фонду України. Відзначили якісну роботу з опрацювання звернень громадян; активізацію роботи з погашення заборгованості до Пенсійного фонду; збільшення сфери взаємодії з Головним управлінням з питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам і професійним захворюванням на виробництві; покращення умов у сервісних центрах для громадян тощо. Подякували за надання фахівцями методичної та консультаційної допомоги з питань, що входять до компетенції Фонду.

На завершення колегії, начальник Головного управління Ігор Москалик наголосив на важливості роботи кожного працівника в області. Звернув увагу на те, що позитивним результатом діяльності Головного управління є відповідальне відношення кожного працівника до своєї ділянки роботи та взаємодія усіх структурних підрозділів між собою. Запевнив, що і надалі в Головному управлінні буде забезпечено виконання усіх поставлених завдань, з врахуванням вимог сьогодення, пошуку нових методів і можливостей роботи з врахуванням можливих ризиків, для задоволення потреб громадян та стабільному функціонуванні системи Пенсійного фонду України в області.

1 1 1024x634 - Засідання колегії за підсумками роботи Головного управління у 2024 році

2 1 1024x476 - Засідання колегії за підсумками роботи Головного управління у 2024 році

4 1024x580 - Засідання колегії за підсумками роботи Головного управління у 2024 році

 

5.5 new 1024x580 - Засідання колегії за підсумками роботи Головного управління у 2024 році

background Layer 1