СЕМІНАР З ПИТАНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ВИРОБНИЧОГО ТРАВМАТИЗМУ
У товаристві з додатковою відповідальністю «Булат», селище Микулинці, головним спеціалістом відділу профілактики та розслідувань нещасних випадків управління контрольно-перевірочної роботи Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області Романом Семирозумом було проведено семінар з питань охорони праці та профілактики виробничого травматизму. Головною метою семінару було обговорення ролі профілактики нещасних випадків у створенні безпечних та здорових умов праці на підприємствах ливарного виробництва та питання атестації робочих місць за умовами праці.
Про роль профілактичних заходів у створенні безпечних та здорових умов праці на підприємствах ливарного виробництва розповів присутнім головний спеціаліст відділу профілактики та розслідування нещасних випадків Роман Семирозум, зазначивши, що основні вимоги з безпеки організації ливарного виробництва сформульовані у правилах охорони праці в ливарному виробництві – НПАОП 27.5-1.46-14, правилах безпеки в ливарному виробництві – ДНАОП 27.5-1.15-97.
Про атестацію робочих місць за умовами праці присутнім на семінарі детально розповів начальник відділу розслідування, аналізу, обліку виробничого травматизму та аварій Південно-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Богдан Підгайний. У своєму виступі він наголосив, що атестація робочих місць за умовами праці – це комплексна оцінка всіх факторів виробничого середовища і трудового процесу, супутніх соціально-економічних факторів, що впливають на здоров’я і працездатність працівників у процесі трудової діяльності. Її проводять, щоб врегулювати відносини між роботодавцем і працівниками щодо реалізації їхніх прав на здорові та безпечні умови праці, пільги й компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці.
Перед проведенням атестації, роботодавець має з’ясувати чи є для цього підстави, визначити її мету й завдання. Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 01 серпня 1992 року №442. Для організації і проведення атестації керівник підприємства повинен видати наказ про проведення атестації, в якому визначається мета і завдання атестації, склад, голову й секретаря постійно діючої атестаційної комісії, терміни та графіки підготовчих робіт у структурних підрозділах підприємства, установи для науково-технічного оцінювання умов праці й участі в розробленні заходів для усунення шкідливих виробничих факторів.
Працівники підприємства задавали питання виступаючим та активно вступали в дискусію під час обговорення даних питань.