Жителі Тернопільщини отримали фахові консультації щодо пенсійного страхування у телефонному режимі
Для активізації оперативної комунікації із громадянами, фахівці Головного управління проводять прямі телефонні «гарячі лінії». Спілкування у такому форматі дозволяє отримати кваліфіковані консультації щодо пенсійного забезпечення, не виходячи з дому і не наражаючи себе на небезпеку у зв’язку із пандемією коронавірусу COVID-19. Дистанційні форми комунікації стали головними засобами зв’язку в сучасному суспільстві, тому працівники Фонду активно їх використовують у роботі з населенням.
Фахові консультації та роз’яснення щодо останніх змін в пенсійному страхуванні в черговий раз отримали мешканці міст Лановець, Теребовлі, селища міського типу Підволочиська та Тернопільського району.
Найбільше запитань від місцевих жителів надійшло щодо документів, які необхідно подати для автоматичного призначення пенсії за віком; умов здійснення доплати до мінімального страхового внеску; зарахування стажу особам, які здійснюють підприємницьку діяльність та переведення виплати пенсії з поштового відділення на банківські установи тощо.
Спеціалісти відділів обслуговування громадян (сервісних центрів) також звернули увагу додзвонювачів на введені електронні листки непрацездатності, які є підставою для встановлення факту тимчасової непрацездатності працівника та звільнення його від виконання роботи на період встановлений сімейним лікарем. Працівники Фонду інформували громадян, що переглянути інформацію щодо електронного лікарняного кожен може за допомогою вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України або телефонного додатку. За допомогою використання цих сервісів можна перевірити свій страховий стаж, нарахування заробітної плати, а також достовірність інформації наведеної в електронній трудовій книжці, підключити «СМС-інформування» за допомогою якого органи Фонду інформують населення про призначення чи перерахунок пенсії, її дату виплати та сплату роботодавцем страхових внесків.
Разом з тим, фахівці сервісних центрів повідомили жителям населених пунктів Тернопільщини, що дані, збережені в особистому кабінеті користувача на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України, надійно захищені та при втраті паперових оригіналів їх можна переглянути в електронному форматі без будь-яких обмежень.