Зустрічі з населенням – ефективний спосіб комунікації із громадянами Тернопільщини
З метою поінформованості населення із змінами в чинному законодавстві у сфері соціального страхування, актуальними питаннями пенсійного забезпечення та важливістю дотримання вимог чинного законодавства про працю, фахівці Фонду провели чергові зустрічі із мешканцями міста Лановець та селища міського типу Гусятин.
Такі заходи працівники Головного управління проводять для різних категорій населення. Тому питання, які розглядалися під час проведення зустрічей залежали від цільової аудиторії. Молодим людям та працюючим громадянам акцентували увагу на важливості офіційного працевлаштування та оформлення трудових відносин із роботодавцями, сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з метою набуття страхового стажу. Адже відповідно до статті 43 Конституції України від 28 червня 1996 року держава створює умови для здійснення громадянами права на працю. А додержання законодавства про працю є важливим способом захисту трудових прав працівників і гарантією забезпечення законності в трудових відносинах. Адже громадяни без офіційного працевлаштування втрачають право на отримання соціальних гарантій, серед яких: право на соціальне страхування від нещасних випадків, оплату лікарняних, на відпустку тощо. А найголовніше те, що за таких працівників, які погоджуються працювати «в тіні» не сплачуються страхові внески на загальнообов’язкове державен соціальне страхування, тому вони втрачають страховий стаж, необхідний для набуття права на пенсійне забезпечення.
Фахівці Фонду при проведенні таких інформаційних заходів наголошували, що право для призначення пенсії особі надає наявний у неї страховий стаж. Відповідно до статті 24 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі, не меншій за визначений чинним законодавством мінімальний внесок. У 2021 році його величина становить 1320 гривень (22 відсотки від мінімальної заробітної плати).
Осіб пенсійного віку в переважній більшості інформували про перерахунки пенсійних виплат, переваги їх одержання через банківські установи та важливість повідомлення органів Фонду про працевлаштування чи звільнення з роботи тощо.
Разом з тим, організатори заходів повідомили громадянам населених пунктів Тернопільщини про переваги використання електронних сервісів Пенсійного фонду України, за допомогою яких можна ефективно взаємодіяти із ним – онлайн, не відвідуючи відділи обслуговування громадян (сервісні центри) особисто.
На завершення проведення таких зустрічей працівники Головного управління роздали присутнім інформаційні буклети.