Пропустити навігацію

З 1 грудня 2018 року пенсії буде перераховано

images - З 1 грудня 2018 року пенсії буде перераховано    Закон України “Про Державний бюджет України на 2018 рік” передбачає підвищення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати з 1 грудня поточного року. Відтак, розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність зросте з 1435 до 1497 гривень.

    На підставі згаданого Закону органи Пенсійного фонду області проведуть черговий перерахунок пенсій пенсіонерам області. Перераховані будуть всі складові пенсійних виплат, які розраховуються від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. За прогнозними розрахунками перерахунку будуть підлягати 240 тис. пенсій або 90 відсотків. При цьому додаткова потреба в коштах на виплату пенсій та грошової допомоги по цивільних та військових пенсіонерах складе 11,5 млн. гривень.

 Буде проведено перерахунок мінімальних розмірів пенсій непрацюючим пенсіонерам та доплат за понаднормативний стаж.

   Незалежно від факту роботи пенсіонера підвищаться наступні види пенсій:

– за особливі заслуги перед Україною;

– мінімальний розмір пенсії по втраті годувальника;

– мінімальний розмір пенсії по втраті годувальника членам сімї військовослужбовців;

– підвищення, передбачені Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;

– мінімальний розмір пенсії військовослужбовців строкової служби та членам їх сімей;

– надбавки на утриманців, встановлені відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”;

– підвищення, передбачені Законом України “Про жертви нацистських переслідувань”;

– мінімальний розмір пенсії по інвалідності внаслідок аварії на ЧАЕС;

– щомісячна державна адресна допомога інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;

– державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни з числа військовослужбовців;

– щомісячна державна адресна допомоги інвалідам війни та учасникам бойових дій;

– доплата до мінімального розміру пенсії непрацюючим шахтарям, на яких поширюється дія Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці” та працівникам, зайнятим обслуговуванням зазначених осіб відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

    Окрім того, передбачена Законом України “Про донорство крові та її компонентів” надбавка визначається в розмірі 10 % від прожиткового мінімуму для працездатних осіб та з 1 грудня становитиме 185,30 гривень (1853*10%).

    Не підвищаться надбавка дітям війни, додаткові пенсії чорнобильцям та компенсації за втрату годувальника вдовам чорнобильців, оскільки розмір підвищень та додаткової пенсії встановлено постановою Кабінету Міністрів України встановлено у твердих розмірах.

   Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Відтак, максимальний розмір пенсії з 1 грудня цього року буде становити 14970 гривень.

   Довідково повідомляємо, що станом на 1 листопада 2018 року:

– 241806 пенсіонерів отримують пенсію вище прожиткового мінімуму (90% загальної чисельності, у тому числі 12769 пенсіонерів силових структур);

– 22545 осіб отримують пенсію в розмірі прожиткового мінімуму (8,4% загальної чисельності);

– 4211 осіб – нижче прожиткового мінімуму (1,6% загальної чисельності).

 Розмір пенсії понад 10 тисяч отримують 836 пенсіонерів області.

background Layer 1