Пропустити навігацію

Повідомити про корупцію (внутрішнім викривачем)

Шановні відвідувачі!

Відповідно до частини першої статті 1 Закону України “Про запобігання корупції” викривач – фізична особа, яка за наявності переконання, що інформація є достовірною, повідомила про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону, вчинених іншою особою, якщо така інформація стала їй відома у зв’язку з її трудовою, професійною, господарською, громадською, науковою діяльністю, проходженням нею служби чи навчання або її участю у передбачених законодавством процедурах, які є обов’язковими для початку такої діяльності, проходження служби чи навчання.

Викривач є свідком у справах про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією (ч. 3 ст. 272 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Викривач – фізична особа, яка за наявності переконання, що інформація є достовірною, звернулася із заявою або повідомленням про корупційне кримінальне правопорушення до органу досудового розслідування та є заявником (п. 162 та 25 ч. 1 ст. 3 Кримінального процесуального кодексу України).

Права викривача виникають з моменту повідомлення інформації про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції».

Права та гарантії захисту викривачів поширюються на близьких осіб викривача (ч. 3 ст. 533 Закону України «Про запобігання корупції»).

Звертаємо увагу, що згідно з приміткою до ст. 53 Закону України «Про запобігання корупції» близькими особами викривача є особи, зазначені в абз. 4 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції».

Повідомлення має містити фактичні дані, що підтверджують можливе вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, інших порушень цього Закону, які можуть бути перевірені та стосуватися конкретної особи.

У разі наявності інформації про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції» працівниками головного управління Пенсійного Фонду України у Волинській області, ви можете скористатися загальними, спеціальними каналами для повідомлення, які зазначені в розділі “Головна/Діяльність/Запобігання корупції/Повідомити про корупцію”, а також спеціальними каналами для повідомлення внутрішнім викривачем:

на спеціальну електронну адресу: vykryvach@vl.pfu.gov.ua,  за номером телефону (0332) 72-44-28.

Повідомлення повинно мати такі реквізити:

прізвище, ім’я, по батькові особи, яка ймовірно вчинила правопорушення, її посада та місце роботи;

текст повідомлення, що містить детальну інформацію про факти вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, іншого порушення Закону України “Про запобігання корупції”, яка може бути перевірена;

прізвище, ім’я, по батькові, адресу та підпис особи, яка надіслала повідомлення (автор повідомлення).

Інформація може надаватися також анонімно. Анонімне повідомлення про порушення вимог антикорупційного законодавства підлягатиме розгляду, якщо зазначена в ньому інформація стосується конкретної особи, містить фактичні дані, які можуть бути перевірені. Водночас, відсутність контактних даних унеможливлює отримання додаткової інформації від автора повідомлення, необхідність в якій може виникнути в ході розгляду повідомлення.

background Layer 1