Пропустити навігацію

Електронні пенсійні посвідчення — зручно, доступно, безкоштовно

З червня 2016 р. Пенсійний фонд України запровадив електронні пенсійні посвідчення (ЕПП). Ними послуговувалися лише внутрішньо переміщені особи. Вже від липня цього року послугою можуть скористатися всі волиняни з числа одержувачів пенсій в Ощадбанку.

 Донедавна пенсійне посвідчення було документом, який підтверджує статус пенсіонера. Його пред’являли для користування пільгами у праві на проїзд в громадському транспорті, для одержання знижки при розрахунку в торговельній мережі чи аптеках. Такі посвідчення (пластикові картки, а подекуди ще й картонні) втрачають актуальність і незабаром залишаться у минулому. Адже нове електронне пенсійне посвідчення значно розширює можливості його користувача. Це сучасний багатофункціональний інструмент. Насамперед, документ поєднує в собі одночасно функції звичного для нас пенсійного посвідчення та банківської платіжної картки, що забезпечує чимало переваг для його власника. Функціонує така картка у терміналах будь-якого банку як в Україні так і за кордоном.

Користуючись ЕПП можна одержати пенсійні кошти, здійснити оплату комунальних послуг, розрахуватися за покупку як безпосередньо в магазині, так і через інтернет-мережу, контролювати кошти на рахунку. Завдяки тому, що ЕПП містить графічну та електронну інформацію про власника, а також ключі електронного цифрового підпису, за його допомогою пенсіонер може повноцінно користуватися всіма державними електронними сервісами, отримувати документи на веб-порталах органів влади. Веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду надає власнику ЕПП доступ до численних послуг. Не виходячи з дому, можна переглядати інформацію про розмір пенсії, дані про страховий стаж, заробітну плату, сплачені страхові внески, подати заяву, звернення або скаргу. І, безумовно, електронне пенсійне посвідчення надає право користуватися всіма пільгами, які належать людині, як пенсіонеру.

Бажаючим отримати модернізований пенсійний документ слід звернутися до Пенсійного фонду за місцем перебування на обліку, або до головного управління Фонду у Волинській області та подати заяву на його виготовлення, долучивши такі документи: паспорт,  документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків, фотокартку розміром 30х25 мм.

Посвідчення буде виготовлене безкоштовно впродовж 30 робочих днів з дня прийняття заяви від одержувача пенсії територіальним органом Пенсійного фонду. Впродовж терміну виготовлення ЕПП пенсіонер зможе одержувати пенсію через каси банку без використання картки. Видача документу здійснюється в установі банку. Разом з електронним пенсійним посвідченням банк видаватиме інструкцію щодо його використання. Термін дії такого посвідчення 3 роки.

Зважаючи на те, що більше 95 % наших пенсіонерів колишніх військовослужбовців та близько 30 % цивільних пенсіонерів фінансуються через Ощадбанк, рекомендуємо їм якнайшвидше осучаснити свої посвідчення та відкрити для себе можливість користуватися усіма зручними, доступними та безкоштовними послугами Пенсійного фонду. Тож територіальні управління Фонду в області чекають охочих отримати сучасний пенсійний документ.

Відділ організаційно-інформаційної роботи

управління персоналу та адміністративного

забезпечення головного управління

Пенсійного фонду України у Волинській області

background Layer 1