Чи можуть члени сім’ї військовослужбовця, який перебуває на фронті, звернутися за пільгою від його імені?
Якщо військовослужбовець, який має статус учасника бойових дій, перебуває на фронті чи в госпіталі, чи з якихось інших причин не може скористатися електронними сервісами ПФУ, право на призначення пільг мають члени його сім’ї.
Постанова Кабміну від 27 грудня 2023 р. № 1395 «Про реалізацію експериментального проекту з удосконалення порядку взяття на облік ветеранів війни і надання їм пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу» визначає перелік осіб, які можуть подати заяву від імені військовослужбовця.
Такими членами сім’ї, зокрема, є:
– дружина військовослужбовця чи чоловік військовослужбовиці;
– непрацездатні батьки отримувача пільги;
– неодружені повнолітні діти, визнані особами з інвалідністю з дитинства ІІ групи;
– особа, яка проживає разом з особою з інвалідністю внаслідок війни І групи та доглядає за ним (за умови, що особа з інвалідністю внаслідок війни не перебуває у шлюбі).
Для призначення пільги потрібно подати:
– заяву про внесення відомостей до Реєстру пільговиків;
– заяву про надання пільг;
– копію посвідчення ветерана (е-посвідчення ветерана).
Також знадобиться копія картки платника податків та будь-який офіційний документ, що підтверджує фактичне місце проживання (за потреби).
Звертаємо увагу, що можна замість двох окремих заяв подати одну спрощену – про взяття на облік та про надання пільг. У спрощеній заяві зазначається мінімальний набір даних. Іншу інформацію для встановлення права та розрахунку пільги Пенсійний фонд збирає самостійно з офіційних джерел завдяки цифровим обмінам.
При цьому у заяві для зарахування пільг необхідно буде зазначити реквізити банківського рахунку отримувача пільги (військовослужбовця).