Пропустити навігацію

Офіційне працевлаштування та “детінізація” заробітної плати – запорука додержання соціальних гарантій та отримання гідної пенсії.

11 1 300x240 - Офіційне працевлаштування та “детінізація” заробітної плати – запорука додержання соціальних гарантій та отримання гідної пенсії.

Питання легалізації трудових відносин і заробітної плати, ліквідація прихованої зайнятості є одним із основних аспектів роботи Пенсійного фонду.
Сьогодні, відносини між роботодавцями та найманими працівниками не завжди відповідають нормам чинного законодавства. Доволі часто працівники отримують офіційну заробітну плату меншу за її мінімальний розмір, а решту зарплати – у так званому «конверті». Це ідеальний варіант для роботодавців, оскільки вони таким чином мають змогу ухилятися від сплати податків. Для того, щоб мінімізувати свої витрати та отримати максимальний прибуток, роботодавці вдаються навіть до того, що взагалі офіційно не оформляють своїх працівників на роботу. І такі випадки непоодинокі! В результаті, держава втрачає значну частину надходжень до держбюджету, а працівники, відповідно, позбавляються усіх соціальних виплат та соціальних гарантій.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» мінімальну заробітну плату встановлено на рівні 3723 грн. Отже, зазначена виплата є гарантованим державою соціальним стандартом, що зобов’язує кожного роботодавця нараховувати та виплачувати заробітну плату найманому працівнику не нижче встановленого мінімуму та нараховувати на неї 22% соціального внеску, який на сьогоднішній день становить 819,06 грн. Сплата мінімального страхового внеску роботодавцем за найманого працівника забезпечує набуття останнім страхового стажу, від якого в майбутньому буде залежати право на призначення пенсії. Її розмір безпосередньо залежить від суми заробітної плати, отриманої працівником за період його трудової діяльності та його страхового стажу відповідно.
У Вінницькій області понад 20,5 тис. осіб працюють неповний робочий час, більше 5 тис. осіб оформлені згідно договорів цивільно-правового характеру. Це означає, що вищезазначені особи потрапили у зону ризику при набутті страхового стажу, оскільки їм працедавець нараховує заробітну плату нижче мінімального розміру і працівнику буде зарахований не повний місяць страхового стажу, а пропорційно сплаченому внеску.
Починаючи з 1 січня 2018 року мінімальний страховий стаж необхідний для призначення пенсії за віком становить 25 років і в подальшому, щороку, буде збільшуватися на 1 рік. З 2028 року він складатиме вже 35 років. Ось чому за свою майбутню пенсію необхідно думати вже сьогодні та відстоювати свої конституційні права й вимагати від роботодавців офіційного працевлаштування!
Зі свого боку, головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області маючи унікальний інструмент впливу – Реєстр застрахованих осіб, надає Державній фіскальній службі, Державній службі праці, органам місцевої влади та соціальним партнерам інформацію, що містить ознаки правопорушень законодавства про працю та проводить роз’яснювальну роботу серед населення області стосовно впливу сплаченого єдиного соціального внеску на розмір майбутньої пенсії.
Шановні громадяни! Подбайте про своє достойне життя, ваших батьків та дітей – вимагайте від роботодавців офіційного оформлення трудових відносин. Адже легалізація заробітної плати – це гідне забезпечення майбутнього кожного з нас та краще життя в регіоні вже сьогодні.
Шановні працедавці! Не чекайте проведення перевірки, оформляйте найманих працівників легально, виплачуйте та відображайте в звітності реальну заробітну плату. Крім того, «детінізація» зарплати – це надійний інструмент залучення висококваліфікованих, не байдужих до майбутнього країни людей.

 

background Layer 1