Пропустити навігацію

Пам’ятка щодо правового статусу, прав та гарантій захисту викривача

Викривач – особа, яка повідомила про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції», вчинених іншою особою, якщо така інформація  стала їй відома у зв’язку з її діяльністю, проходженням нею служби чи навчання.

 

Важливо!!!

Викривач – це фізична особа (громадянин України, іноземець, особа без громадянства), яка має переконання, що інформація є достовірною.

Повідомлення викривача має містити  інформацію про факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції», тобто такі фактичні дані, що підтверджують можливе вчинення правопорушення та можуть бути перевірені (зокрема, це відомості про: обставини правопорушення, місце і час його вчинення, особу, яка його вчинила, тощо).

Інформація стала відома викривачу у зв’язку з його трудовою, професійною, господарською, громадською, науковою діяльністю, проходженням служби чи навчання, участю у передбачених законодавством процедурах, які є обов’язковими для початку такої діяльності, проходженням служби чи навчання.

 

Викривач має наступні права:

-бути повідомленим про його права та обов’язки;

-на отримання інформації про стан та результати розгляду;

-подавати докази, давати пояснення, свідчення або відмовитися їх давати;

-на безоплатну правову допомогу у зв’язку із захистом прав викривача;

-на відшкодування витрат у зв’язку із захистом прав викривача;

-на відшкодування витрат у зв’язку із захистом прав викривачів, витрат на адвоката та судовий збір;

– на конфіденційність та анонімність;

-на забезпечення безпеки щодо себе та близьких осіб, майна та житла у разі загрози життю і здоров’ю або на відмову від таких заходів;

-на винагороду;

-на отримання психологічної допомоги;

-на звільнення від юридичної відповідальності у визначених випадках.

background Layer 1