Пропустити навігацію

Про результати роботи з питань запобігання та виявлення корупції за І квартал 2024 року

Про результати роботи з питань

запобігання та виявлення корупції за І квартал 2024 року

На виконання наказу Пенсійного фонду України від 01.06.2017 № 105 «Про зміни у звітності щодо роботи Пенсійного фонду України та його територіальних органів» (зі змінами), а також з урахуванням наказу Пенсійного фонду України від 23.10.2020 року  № 107 «Про внесення змін до наказу Пенсійного фонду України від 01 червня 2017 року № 105» Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області  (далі – Головне управління) повідомляє інформацію про результати роботи з питань запобігання та виявлення корупції.

В Головному управлінні протягом І кварталу  2024 року організовано роботу щодо забезпечення виконання вимог антикорупційного законодавства. Робота в цьому напрямку спрямована на попередження, своєчасне виявлення  та реагування на корупційні ризики в діяльності Головного управління, зменшення їх впливу на загальні результати роботи.

Методична та роз’яснювальна робота з питань мінімізації корупційних проявів займає одне з основних місць в діяльності Відділу з питань запобігання та виявлення корупції (далі- Відділ), а саме:

– питання антикорупційного спрямування розглядались на апаратних нарадах при начальникові Головного управління  – 4 виступи  (про роботу щодо декларування за 2021-2022 роки, строки подання декларацій, коло осіб, зобов’язаних подати декларації; про виконання завдань Відділом з питань запобігання та виявлення корупції у 2023 році та основні пріоритети на 2024 рік, звітування керівнику Головного управління про кількість поданих декларацій за 2021-2022 роки та надіслані повідомлення до НАЗК, щодо  навчання для державних службовців про нюанси  електронного декларування за 2023 рік, основні аспекти та строки подання декларацій. Загальна кількість учасників нарад – 64;

– в рамках професійної (сертифікованої) програми за допомогою телекомунікаційного зв’язку з використанням програми Zoom на базі Вінницького регіонального Центру підвищення кваліфікації проведено – 1 лекція  на тему: «Дотримання вимог фінансового контролю відповідно до Закону України «Про запобігання корупції»» (наказ від 15.02.2024 № 121-О). Загальна кількість  учасників навчання — 100.

–   3 практичних заняття на теми: «Дотримання вимог фінансового контролю відповідно до Закону України «Про запобігання корупції».

  – внутрішнє навчання на тему: «Дотримання вимог фінансового контролю відповідно до вимог Закону України «Про запобігання корупції»» (наказ від 12.03.2024 №162-О), кількість учасників навчання – 67.

– відповідно до Окремого доручення від 27.02.2024 2-ОД проведено загальне навчання для працівників Головного управління за допомогою телекомунікаційного зв’язку з використанням програми Zoom на тему: «Декларування в питаннях і відповідях» відповідно до роз’яснень Національного агентства з питань запобігання корупції від 13.11. 2023 № 4. Загальна кількість учасників навчання — 806.

Забезпечено 100% вжиття заходів щодо формування культури повідомлення викривачами про факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України “Про запобігання корупції”.  На виконання наказу Головного управління від 30.06.2022 № 266 “Про затвердження Положення  щодо впровадження Головним управлінням Пенсійного фонду України у Вінницькій області механізмів заохочення викривачів та формування культури повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України “Про запобігання корупції”” опубліковано 3 роз’яснення щодо вимог до повідомлення викривача, прав та гарантій захисту, роботу Єдиного реєстру повідомлень викривачів.

Постійно здійснюється практика інформаційних кампаній з питань дотримання антикорупційного законодавства та надання відповідних роз’яснень. Ведеться Журнал обліку надання консультацій спеціалістами Відділу з питань запобігання та виявлення корупції. За звітний період надано 480 таких консультацій в усному та телефонному режимах. Також надаються окремі консультації для спеціалістів, щойно призначених на державну службу в Головному управлінні з метою ознайомлення з основними вимогами та заборонами, передбаченими Законом України «Про запобігання корупції», ведеться відповідний Журнал.

Спеціалісти Відділу з питань запобігання та виявлення корупції постійно підвищують свій професійний рівень. Пройшли підвищення кваліфікації з питань застосування норм антикорупційного законодавства на базі НАЗК на теми:          «Новачок на публічній службі», (1 сертифікат), «Доброчесні законотворці» (2 сертифікати), «Робота з Єдиним порталом повідомлень  викривачів», «Розбудова доброчесних організацій» (2 сертифікати), «Як взаємодіє держава: вивчай, комунікуй, змінюй» (2 сертифікати), «Декларуйся — 2023» (2 сертифікати)

З метою упередження пропозицій і обіцянок відвідувачів, а також застереження щодо отримання неправомірної вигоди на робочих місцях спеціалістів сервісних центрів знаходиться відповідний наочний матеріал, в приміщеннях сервісних центрів розміщена контактна інформація щодо повідомлень про корупційні правопорушення та правопорушення пов’язані з корупцією, відповідно до наказу від 31.01.2024 року затверджено перелік внутрішніх каналів повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції». Здійснено підключення Головного управління до Єдиного порталу повідомлень викривачів.

Забезпечено 100% заходів щодо виявлення та врегулювання конфлікту інтересів працівників Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області. Випадків конфлікту інтересів працівників Головного управління не виявлено. Неврегульовані випадки конфлікту інтересів відсутні.  Протягом звітного  періоду від працівників Головного управління повідомлення про наявність реального чи потенційного конфлікту інтересів не надходили.

З метою контролю за прийняттям рішень про пенсійне забезпечення працівників Головного управління постійно здійснюється перевірка пенсійних справ. За звітний період пенсії по інвалідності призначені чотирьом працівникам Головного управління, про що у письмовій формі повідомлено начальника Відділу з питань запобігання та виявлення корупції. За результатами перевірок порушень у призначенні пенсій  не виявлено.

На Відділ з питань запобігання та виявлення корупції покладено обов’язок  моніторингу з дотримання вимог законодавчих та нормативних актів щодо організації проведення спеціальних перевірок стосовно осіб,  які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального  становища.

Станом на 01.04.2024 року розпочато процес проведення спеціальної перевірки відносно 31  державного службовця. Відносно 15 державних службовців  складено довідки про проходження спецперевірки.

Станом на 01.04.2024 року щорічних декларацій за 2023 рік із 920 подано 919, 78  декларацій – осіб, які припинили виконувати функції держави у 2023 році із 79. Також подано декларації кандидатів на посади у до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (28 декларацій із 28). За результатами деклараційної кампанії — одна несвоєчасно подана щорічна декларація (тип — «продовжує виконувати функції держави») та одна неподана декларація звільненою особою – щорічна (тип — «припинила виконувати функції держави»). Дані особи були попереджені про обов’язок подати відповідну декларацію усіма можливими засобами комунікації. Звільнена особа перебуває за кордоном,  діючий працівник — у відпустці по догляду за дитиною по досягненню нею 3-річного віку. Відповідні повідомлення надіслані до Національного агентства з питань запобігання корупції.

Відділом з питань запобігання та виявлення корупції надаються постійні консультації з питань дотримання норм антикорупційного законодавства при звільненні і призначенні на посаду, підписуються письмові попередження про необхідність подання електронної декларації — тип «після звільнення» з  зазначенням видів відповідальності та сумою штрафу у разі неподання електронної декларації.

Проведена робота щодо забезпечення подання електронних декларацій відповідного типу (після звільнення), передбачених Законом України «Про запобігання корупції» колишніми працівниками Фонду соціального страхування України   шляхом надсилання листів — попереджень на електронні скриньки та Укрпоштою.

Спеціалісти Відділу з питань запобігання та виявлення корупції  взяли участь у розгляді 1 звернення громадян. Проведені перевірки, за результатами яких  фактів корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції» не встановлено.

Здійснюється постійне  антикорупційне дослідження проектів розпорядчих актів Головного управління. Дотримується порядок узгодження та схвалення проектів рішень. Спеціалістами Відділу з питань запобігання та виявлення корупції погоджуються накази з основної діяльності, оплати праці, з питань кадрового забезпечення.

За результатами постійного моніторингу наказів Головного управління  (призначення, звільнення, переведення тощо) порушень вимог ст. 27 Закону України «Про запобігання корупції» не виявлено.

Протягом звітного періоду факти корупційних правопорушень чи правопорушень, пов’язаних з корупцією, щодо яких винесені відповідні судові рішення не виявлені, а також випадки неврегульованих конфліктів інтересів у працівників  Головного управління відсутні.

 

 

Начальник відділу з питань запобігання

та виявлення корупції                                                                 Наталія ІЗОТОВА

 

background Layer 1