Пропустити навігацію

Що робити, якщо не вистачає стажу для пенсії? – Інформують пенсійники Вінниччини

Сьогодні слухачі вебінару дізналися, як збільшити свій страховий стаж. Спікер заходу, завідувач Сектору інформаційно-аналітичного забезпечення Пенсійного фонду Вінниччини Віталій Карабіньовський, представив декілька варіантів «докупівлі» стажу.

Укласти Договір у Державній податковій службі:

За місцем проживання подати заяву до податкової служби, укласти Договір добровільної участі в загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні та сплатити єдиний соціальний внесок (ЄСВ) за періоди, в яких особа не була працевлаштована:

  • при сплаті за минулі періоди, сума ЄСВ за кожен місяць повинна бути не меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладення договору, помножений на коефіцієнт 2, і не більшою за максимальний внесок;
  • при сплаті за поточні періоди, сума щомісячного ЄСВ має бути не меншою за мінімальний страховий внесок і не більшою за максимальний внесок.

Важливо пам’ятати: після закінчення Договору необхідно обов’язково подати до Державної податкової служби розрахунок сум добровільних внесків, передбачених цим Договором.

 

Укласти дистанційно Договір з Пенсійним фондом України:

На вебпорталі Пенсійного фонду України укласти Договір про добровільну сплату страхових внесків та вносити платежі як за себе, так і за іншу особу, якщо вона не є пенсіонером. Періодичність і розмір оплати визначається самостійно. Для укладання Договору потрібно:

  1. Увійти до особистого кабінету на вебпорталі Пенсійного фонду України з використанням кваліфікованого електронного підпису (КЕП).
  2. Обрати розділ «Комунікація з ПФУ» та пункт меню «Договір на добровільну участь».
  3. Ввести персональні дані особи, на користь якої будуть надходити добровільні внески (прізвище, ім’я, по батькові, податковий номер, серія і номер паспорта, дата народження). Якщо ви сплачуєте внески за себе, натисніть кнопку «Бажаю сплачувати внески на себе» вгорі праворуч і зазначте необхідну інформацію.
  4. Надати згоду на обробку даних і підтвердити введені дані.
  5. Для ознайомлення зі змістом Договору та Заяви натиснути кнопку“Переглянути договір“
  6. Підписати договір за допомогою КЕП, натиснувши кнопку “Підписати та сплатити”.
  7. Сплатити внески, обравши зручний спосіб: «Сплатити онлайн» або «Сформувати платіжне доручення».

 

Доплатити до мінімального страхового внеску за неповністю відпрацьовані місяці:

Для оформлення доплати необхідно:

  • звернутися до будь-якого Сервісного центру Пенсійного фонду України та подати заяву;
  • працівник Пенсійного фонду на основі даних персоніфікованого обліку про періоди, за які застрахована особа бажає здійснити доплату у сумі не меншій за мінімальний страховий внесок, складає повідомлення-розрахунок;
  • застрахована особа повинна здійснити доплату у сумі, зазначеній у повідомленні-розрахунку, протягом 10 календарних днів з дня його отримання;
  • особи, які здійснюють доплату, формують і подають до органів Пенсійного фонду України відомості про суми доплати.

 

2 20240626 YESV yak zbilshyty stazh KarabinV 1024x670 - Що робити, якщо не вистачає стажу для пенсії? - Інформують пенсійники Вінниччини

background Layer 1