Субсидія на оренду житла для переселенців
3 29 січня 2025 року стартує новий механізм підтримки для внутрішньо-переміщених осіб (ВПО) – субсидія на оренду житла. Реалізується експериментальний проект щодо надання субсидії на оплату вартості або частини вартості найму (оренди) житлового приміщення та компенсації частини податку на доходи фізичних осіб або єдиного податку та військового збору.
Учасниками проекту є: внутрішньо переміщені особи та власники житлових приміщень, які передають такі приміщення для тимчасового проживання ВПО.
Хто з ВПО може скористатися субсидією?
Внутрішньо переміщені особи:
- які перемістилися (повторно перемістилися) з територій, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, і не мають власного житлового приміщення на цих територіях загальною площею більше ніж 13,65 кв. метра на кожного члена сім’ї;
- в яких житлове приміщення незалежно від розміру загальної площі знищено або пошкоджено (до ступеня, непридатного для проживання) і відомості про таке приміщення внесено до Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій.
Умови призначення субсидії:
- оренда житла перевищує 20% доходу сімї ВПО;
- ВПО не отримують допомоги на проживання;
- ВПО не є учасниками програми «Прихисток».
Документи для отримання субсидії:



Документи можуть подаватися :
➢до сервісного центру Пенсійного фонду України,
➢через вебпортал Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua/ чи застосунок «Пенсійний фонд» за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП),
➢до Центру надання адміністративних послуг – ЦНАП.
Розмір субсидії визначається індивідуально, залежно від доходу членів домогосподарства, їх кількості та граничної вартості оренди житла у регіоні.
Для розрахунку середньомісячного сукупного доходу враховуються доходи фактично отримані наймачем та особами зі складу домогосподарства за два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням субсидії на оренду житла.
Субсидія на оренду житла призначається на 6 місяців, але не більше двох шестимісячних строків підряд до закінчення строку реалізації експериментального проекту.
Важливо! Наймодавець зобов’язаний щокварталу самостійно сплачувати до бюджету в порядку та строки, визначені Податковим кодексом України, податок на доходи фізичних осіб та військовий збір із фактично отриманої протягом звітного кварталу від наймача суми доходу від здавання житлового приміщення у найм. При цьому, держава компенсуватиме власникам житла, які здають його в оренду ВПО, частину податків на розмір субсидії і розмір оренди.