Пропустити навігацію

Договір добровільного страхування: що передбачає, хто може укласти і чому його можуть розірвати?

На ці та багато інших питань почули відповідь ті, хто приєднався до вебінару, який відбувся в Головному управлінні Пенсійного фонду Вінниччини. Адже темою семінару в онлайн-режимі для 29 учасників був «Договір добровільної участі на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Навчання проводив завідувач Сектору інформаційно-аналітичного забезпечення Віталій Карабіньовський.

Перш за все, слухачі дізналися, що договір добровільного страхування передбачає сплату страхового внеску самостійно за певний період (згідно із Законом України від 08.07.2010р. №2464-VI). Такий договір підходить для людей, які не працюють або не мають  оформлених трудових відносин з роботодавцем, а також для іноземців та осіб без громадянства, які постійно проживають в Україні. До речі: такий договорів можуть укладати  й українці, які працюють за кордоном.

Особа, яка вирішила укласти договір добровільної участі, подає до органу доходів і зборів Державної податкової служби за місцем проживання відповідну заяву в порядку та за формою. Укладається договір в строк, не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання заяви. Договір про добровільну участь набирає чинності з дня його підписання.

Під час вебінару спікер детально роз’яснив, яка інформація зазначається у договорі,  на який строк його можна укласти. Також  розповів про причини відмови та розірвання документа.

Окрему увагу аудиторії Віталій Карабіньовський звернув на те, що договором про добровільну участь може бути передбачена одноразова сплата особою єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні (у тому числі за період з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року).

FB 20250424 Karabinovskyj vebinar Dog strahuv - Договір добровільного страхування: що передбачає, хто може укласти і чому його можуть розірвати?

 

background Layer 1