На Вінниччині підвели підсумки роботи органів Пенсійного фонду області за 2018 рік
Відкриваючи роботу колегії, начальник головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області Олена Корчака зазаначила: «Нині можна вести мову про певні підсумки року, який завершився, та завдання, які стоять перед нами в поточному році». Захід відбувся 25 січня 2019 року на базі нещодавно створеного в місті Вінниці мультимедійного молодіжного центру «Квадрат». У роботі колегії взяли участь заступник Голови правління Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко, заступник Голови Вінницької обласної державної адміністрації Олександр Крученюк, керівники стуктурних підрозділів головного управління та підвідомчих управлінь Фонду області.
Під час виступу очільниця головного управління Фонду Вінниччини Олена Корчака доповіла про основні показники роботи в 2018 році та окреслила пріоритетні завдання на поточний рік.
Так, протягом звітного року органами Фонду області забезпечено стабільне фінансування та своєчасну виплату пенсій 471,2 тисячам осіб. На пенсійні та інші заплановані витрати спрямовано 12183,4 млн грн, що на 1723,2 млн грн або на 16.5% більше минулого року. Призначено 15701 нових пенсійних справ, проведено більше 61 тис. перерахунків пенсій. Середній розмір пенсії у порівнянні з минулим роком зріс на 150,5 грн і становить 2233,5 грн. Окрім того забезпечено своєчасну виплату пенсій 3179 внутрішньо переміщеним особам.
Презентуючи результати впровадження єдиних стандартів обслуговування громадян, Олена Корчака зазначила, що в області функціонує 60 віддалених робочих місць, 20 з яких створено в 2018 році. «Минулий рік відзначився новаціями. Завдяки сучасним інформаційним технологіям ми розширили мережу надання пенсійних послуг – на рівні територіальних громад, агентських пунктах, в ЦНАПАХ і на сьогодні у нас функціонує 60 віддалених робочих місць, з яких 20 створено в 2018 році. Вперше за допомогою генерованих сертифікатів на віддалених робочих місцях почали проводити повноцінний прийом громадян. Ми єдина область, яка отримала такі ключі і очікуємо ще 43», – зазначила Олена Корчака.
Окремим блоком розглянули основні показники наповнення бюджету Пенсійного фонду. У 2018 році до органів Фонду Вінниччини надійшло 57,5 млн грн власних коштів, що на 14,2% більше минулорічного показника. Завдання виконано на 103,5%. Надходження коштів від сплати частки єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за рік зросли на 23,3% і склали 5207,2 млн грн. Заборгованість обов’язкових платежів до Пенсійного фонду по усіх складових боргу зменшилась на 6,8 млн грн і станом на 01.01.2019 становить 40,5 млн грн.
У своїй промові заступник Голови правління Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко наголосила: «Минулий рік не пройшов даремно, ми бачимо позитивні зрушення, зробили багато кроків вперед. Ми продовжуємо рухатися в тому напрямку, який окреслили в попередньому році. Пріоритетами роботи органів Пенсійного фонду залишаються: обслуговування громадян, забезпечення фінансової стабільності та наповнення бюджету Пенсійного фонду. Кожен напрямок роботи є невід’ємним один від одного для досягнення спільної мети. Якщо будемо спільно працювати та вирішувати питання – ми досягнемо успіху».
По завершенню роботи, учасники засідання колегії ухвалили відповідне рішення, що ляже в основу діяльності органів Пенсійного фонду України у Вінницькій області в 2019 році.