Пропустити навігацію

Інформація про результати роботи з питань запобігання та виявлення корупції головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області за 2018 рік

Головним управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області протягом 2018 року організовано роботу щодо забезпечення виконання антикорупційного законодавства. Робота в цьому напрямку спрямована на попередження та своєчасне виявлення корупційних ризиків в діяльності органів Фонду області, зменшення їх впливу на загальні результати роботи.

 

В головному управлінні Пенсійного фонду України у Вінницькій області залишаються пріоритетним напрямком роботи у подоланні корупції превентивний підхід. Відтак методична та роз’яснювальна робота з питань мінімізації корупційних проявів займає основне місце. Для наглядності та моделювання ситуацій розроблені презентаційні матеріали.  Під час таких заходів відбувається живе спілкування в режимі діалогу, це додаткова можливість швидкого зворотнього зв’язку, проведення опитувань, анкетувань, тестувань.

 

Питання антикорупційного спрямування розглядались на виробничих нарадах керівників структурних підрозділів, а також в рамках короткострокових семінарів для працівників головного та територіальних управлінь. За звітний період проведено 7 навчальних семінарів, в т.ч.1 семінар на базі Вінницького приміського об’єднаного управління та 2 наради на базі головного управління, а також на базі Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ і організацій Вінницької області проведено 7 семінарів.

 

Спеціалісти сектору з питань запобігання та виявлення корупції постійно підвищують свій професійний рівень. Протягом звітного періоду взяли участь у навчаннях на базі центру підвищення кваліфікації для державних службовців за даним напрямком (5 короткотермінових семінарів) та прийняли участь в круглому столі, де обговорювалось питання Антикорупційної програми на 2018 рік Вінницької ОДА.

 

Також спеціалісти сектору з питань запобігання та виявлення корупції головного управління, відповідальні особи з питань запобігання корупції територіальних управлінь, в рамках навчання за професійною програмою державні службовці  пройшли онлайн-навчання через платформу масових відкритих онлайн-курсів Prometheus на тему «Конфлікт інтересів: треба знати» з отриманням відповідних сертифікатів. Всього 55 державних службовців отримали сертифікати.

 

На рівні територіальних управлінь було проведено 232 виробничих наради, лекцій (семінарів) антикорупційного спрямування.

 

Постійно здійснюється практика інформаційних кампаній з питань дотримання антикорупційного законодавства та надання відповідних роз`яснень.

 

На виконання наказу Пенсійного фонду України від 02.11.2017 №215 «Про організацію оприлюднення в мережі Інтернет інформації про діяльність Пенсійного фонду України» та з метою забезпечення прозорості і відкритості діяльності Пенсійного фонду України та його територіальних органів, підвищення ефективності надання інформаційних послуг громадськості організована робота щодо наповнення контенту інформаційної сторінки головного управління з питань запобігання корупції. В засобах масової інформації та мережі Інтернет оприлюднено 116 публікацій. Також систематично здійснюються виступи на радіо (15 радіоефірів).

 

Креативний підхід застосований під час деклараційної кампанії 2018 року. Розроблена пам’ятка суб’єктам декларування у вигляді брошури та проведена інтелектуальна гра брейн-ринг на тему: «Е-декларування – треба знати» між двома командами територіальних управлінь.

 

Дієвим методом є запровадження лінгвістичних знаків та символів, які несуть серйозний енергетичний посил та формують громадську думку.

 

Застосовуються індикатори вивчення громадської думки.  Відвідувачам прозорих офісів та громадських приймалень пропонується оцінити роботу спеціаліста за допомогою смайла, який опускається в скриньки, в залежності від позитивної чи негативної оцінки.

 

В прозорих офісах та відділах обслуговування громадян з метою упередження пропозицій і обіцянок відвідувачів, а також застереження щодо отримання неправомірної вигоди спеціалістами управлінь на робочих місцях знаходиться наочний матеріал. Такі інформаційні листівки легкі для сприйняття, і в той же час мають глибокий зміст.

 

Ще одним із дієвих методів є проведення різного роду заходів, які несуть енергетичний посил та формують громадську думку. У всіх фронт-офісах одночасно стартував антикорупційний флешмоб під гаслом «Пенсійники Вінниччини – проти корупції». Символом флешмобу стали кольорові долоні та кульки, як знак прозорості у діях державних службовців та категоричного ставлення до корупційних проявів.

 

На виконання ст.45 Закону України “Про запобігання корупції”  завершена кампанія щодо електронного декларування.  За звітний період 1279 суб’єктів декларування, які перебувають в трудових відносинах, подали декларації за 2017 рік у встановлені законом терміни. За результатами перевірки встановлено 2 порушення термінів щодо подання щорічної декларації: один випадок неподання декларації та одне несвоєчасне подання декларації (сайт технічної підтримки не відповідав на запит суб’єкта декларування). Щодо вказаних фактів направлені повідомлення на Національного агентства з питань запобігання корупції.

 

Відповідно до пункту 2.15 окремого доручення Голови правління  Пенсійного фонду України від 24.04.2018 № 23-ОД здійснюється постійний контроль стосовно подання декларацій особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, при їх звільненні із займаної посади в органах Пенсійного фонду України. За звітний період 79 осіб припинили виконувати функції держави та вчасно подали декларації перед звільненням. Також здійснюється перевірка подання декларацій кандидатами на посади до органів Пенсійного фонду України у Вінницькій області та декларацій після звільнення. Загальна кількість перевірених декларацій щодо своєчасності їх подання – 1360.

 

Здійснюється антикорупційне дослідження проектів розпорядчих актів головного управління. Дотримується порядок узгодження та схвалення проектів рішень. Спеціалістом по корупції погоджуються накази з основної діяльності, оплати праці, з питань кадрового забезпечення.

 

Протягом звітного періоду за скоєння корупційних правопорушень державні службовці Пенсійного фонду Вінниччини до відповідальності не притягувались. Інформації про остаточні рішення за результатами розгляду відповідних матеріалів правоохоронними органами не надавались.

 

Завідувач сектору з питань

запобігання та виявлення корупції

управління внутрішнього аудиту

та фінансового контролю                                                                       О. ТАРАНЧУК

background Layer 1