Пропустити навігацію

ДО УВАГИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ-ПРИВАТНИХ ПІДПРИЄМЦІВ!

Із внесенням змін до законодавства про пенсійне забезпечення вагомого значення набув страховий стаж. Саме наявність необхідних років страхового стажу визначає право особи на пенсійне забезпечення.

З 1 січня 2018 року для виходу на пенсію за віком необхідно мати 25 років страхового стажу. Кожного року кількість років страхового стажу, необхідних для призначення пенсії за віком, буде поступово збільшуватися на один рік та з 1 січня 2028 року становитиме не менше 35 років.

Страховий стаж – це період, за який сплачувались внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі не менше мінімального.

З 1 січня 2017 року  Законом України № 1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів»  внесені зміни щодо сплати єдиного соціального внеску фізичними особами-підприємцями, а саме  приватні підприємці загальної системи оподаткування незалежно від отримання доходу повинні сплачувати єдиний соціальний внесок в розмірі не менше мінімального (22 відсотки від мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством). Мінімальна заробітна плата в Україні на даний час становить 3723 гривень. Таким чином, приватний підприємець повинен здійснювати щомісячну сплату єдиного страхового внеску в розмірі 819,06 гривень.

Більшість підприємців сумлінно сплачують його, однак є й багато таких підприємців, які відмовляються сплачувати цей внесок, таким чином позбавляють себе майбутньої пенсії та інших соціальних гарантій.

За даними головного управління Державної фіскальної служби в Закарпатській області, станом на 01.10.2018 року в області обліковується 52,5 тис. фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності. З них 15,7 тис. (або кожний третій приватний підприємець) мають  заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску на суму  103 766,2  тис. гривень.

Слід звернути увагу, що період, за який наявна заборгованість з єдиного соціального внеску, не буде зарахованим до страхового стажу до повного погашення боргу.

Щодо уточнення порядку сплати та сум заборгованості з єдиного внеску фізичні особи – приватні підприємці повинні звернутися до органу Державної фіскальної служби за місцем реєстрації.

Всю інформацію щодо нарахованої заробітної плати та зарахування періодів роботи до страхового стажу можна отримати, зареєструвавшись на Веб-порталі Пенсійного фонду України (www.portal.pfu.gov.ua) або особисто звернувшись до органу Пенсійного фонду України, за наявності паспорта, довідки органів податкової служби про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер) або свідоцтва про загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

 

 

background Layer 1