Пропустити навігацію

В ЗАКАРПАТТІ СКОРОЧУЄТЬСЯ КІЛЬКІСТЬ ОСІБ, ЯКИМ ВИПЛАЧУЄТЬСЯ ЗАРПЛАТА, МЕНШЕ МІНІМАЛЬНОГО РІВНЯ

У четвер, 29 березня, в облдержадміністрації відбулось чергове засідання обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. В засіданні взяла участь начальник відділу забезпечення наповнення бюджету фінансово-економічного управління головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Мирослава Максимович, яка є членом робочої групи.

Як зазначалось на нараді, станом на 1 лютого 2018 року в області зареєстровано 192 тисячі 757 застрахованих осіб, що менше, ніж у грудні 2017 року, на 540 осіб. У порівнянні із січнем 2017 року їх кількість зменшилась на 2852 осіб.

У січні 2018 року працевлаштовано 5821 особу, при цьому звільнилось 5237 чоловік, що у співвідношенні становить 90 відсотків (показник по Україні – 99,9%).

Із загальної кількості найманих працівників 13689 застрахованим особам нараховано заробітну плату менше мінімальної, при умові повного відпрацьованого робочого дня, з яких 48,3 відсотка – це працівники бюджетної сфери.

Із січня 2018 року розмір мінімальної заробітної плати зріс до 3723 гривень і відповідно кількість застрахованих осіб, що отримують заробітну плату менше мінімальної, збільшилася у січні цього року в порівнянні з груднем 2017-го на 5563 осіб.

Головним та підвідомчими управліннями Пенсійного фонду України в Закарпатській області у тісній взаємодії із представниками всіх гілок влади, контролюючими органами та соціальними партнерами проводиться робота, спрямована на детінізацію ринку праці та доходів населення. Органи Пенсійного фонду Закарпатської області здійснюють моніторинг відомостей з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування з метою виявлення ознак неоформлених працівників та порушень законодавства про працю. Таке дослідження дає можливість оперативно визначати страхувальників, які виплачують заробітну плату менше законодавчо встановленого рівня, не здійснюють доплату єдиного внеску до мінімального розміру, порушують інші норми  трудового законодавства.

Результати аналізу щомісячно подаються в органи виконавчої влади та контролюючі органи, заслуховуються на відповідних комісіях та робочих групах керівники, які нараховують заробітну плату працівникам менше мінімальної, проводяться співбесіди з керівниками, зустрічі у трудових колективах.

         Протягом 2017 року при облдержадміністрації, міських і районних радах проведено 71 засідання робочих груп, на які були запрошені керівники 335 платників. З початку цього року вже проведено 13 таких засідань.

 

Результатом проведених спільних заходів є те, що загалом кількість застрахованих осіб, яким заробітна плата нараховується менше мінімально встановленого рівня, у січні 2018 року скоротилася майже на 47 відсотків по відношенню до січня 2017 року, в тому числі по бюджетних організаціях – на 52 відсотка: так, у галузі освіти в цілому по області на 60 відсотків зменшилась кількість осіб, які отримували заробітну плату менше мінімального рівня (до прикладу, в УжНУ – на 78 відсотків, управлінні освіти Хустської райдержадміністрації – на 97 відсотків). У сфері охорони здоров’я кількість таких осіб зменшилась на 57 відсотків (скажімо, у відділі охорони здоров’я Іршавської райдержадміністрації – на 87%, відділі охорони здоров’я Тячівської райдержадміністрації – на 73%, в Хустській районній лікарні – на 71%, Закарпатській обласній клінічній лікарня ім. А. Новака – на 80 відсотків).foto legalizatsiya - В ЗАКАРПАТТІ СКОРОЧУЄТЬСЯ КІЛЬКІСТЬ ОСІБ, ЯКИМ ВИПЛАЧУЄТЬСЯ ЗАРПЛАТА, МЕНШЕ МІНІМАЛЬНОГО РІВНЯ

background Layer 1