Пропустити навігацію

ПРЕС-РЕЛІЗ (прес-конференція А. Пентек, 5 грудня 2018 року)

ПЕНСІЙНИЙ  ФОНД  УКРАЇНИ

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ

В ЗАКАРПАТСЬКІЙ ОБЛАСТІ

  пл. Народна, 4,   м. Ужгород-08, 88008 тел./факс 61-40-02,  E-mail: info@zk.pfu.gov.ua   Код ЄДРПОУ 20453063

 

ПРЕС-РЕЛІЗ

 

Дата проведення: 5 грудня 2018 року

Час проведення: 11.00 год.

Місце проведення: прес-центр ОДА

Контактна особа: Мигалина Наталія Павлівна,

моб. тел.: 050.738.85.14

 

ПЕНТЕК АНАСТАСІЯ ЮРІЇВНА,

начальник головного управління Пенсійного фонду України

в Закарпатській області

 ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ З 1 ГРУДНЯ  2018 РОКУ

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» з 1 грудня збільшено розмір прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян. Органами Пенсійного фонду області проведений масовий перерахунок пенсій 234,4 тисячі пенсіонерам, що становить 89 відсотків до загальної кількості одержувачів. Середній розмір підвищення – 38,2 гривні.

Мінімальний розмір пенсій для всіх осіб, яким призначено пенсію при повному стажі (а це 37,1 тис. пенсіонерів, або 14 відсотків), збільшиться на 45 грн. і становитиме 1497 гривень. А ось пенсіонерам, яким призначено пенсію при неповному стажі (а це 37,9 тис. отримувачів, або 14,3 відсотка від загальної кількості), розмір пенсії зросте на 62 грн. – з 1435 до 1497 гривень.

Додаткова місячна потреба в коштах для виплати перерахованих пенсій становить 8,9 млн. гривень. Для забезпечення виплати пенсій у грудні необхідно 593,7 мільйона гривень.

Перерахунки здійснені в автоматичному режимі, тому пенсіонерам не потрібно звертатись до органів Пенсійного фонду. Підлягали перерахунку всі види виплат, які залежать від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Так само, з 1 грудня 2018 року проведено перерахунок пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Зокрема перерахунку підлягали пенсії, призначені в мінімальному розмірі, пенсії по втраті годувальника, підвищення інвалідам війни, учасникам бойових дій, членам сімей загиблих ветеранів війни. Всього в області перераховано 4179 «військових» пенсій, або 39,6 відсотка до загальної кількості отримувачів зазначеної категорії. Середній розмір пенсій цієї категорії пенсіонерів збільшився в середньому на 50,71 гривні.

 ПЕРЕРАХУНКИ ПЕНСІЙ, ЗАПЛАНОВАНІ У 2019 РОЦІ

І. Перерахунок  пенсій особам, які досягли 65-річного віку і мають повний страховий стаж (30 років – для жінок, 35 років – для чоловіків) планується з 1 січня 2019 року. В області таких пенсіонерів – 36 тисяч. У цієї категорії осіб, у зв’язку із затвердженням  нового розміру  мінімальної заробітної плати з 1 січня 2019 року в сумі 4173 грн., мінімальний розмір пенсії становитиме 1669,20 гривень, або 40% від мінімальної заробітної плати, відповідно до ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

 II. Черговий етап підвищення «військових» пенсій – з 1 січня 2019 року.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2018 року «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб» при перерахунку пенсій військовослужбовцям з 1 січня 2018 року виплачувалося 50% суми підвищення пенсій. Наступний етап перерахунку – з 1 січня 2019 року – виплачуватимуться 75% суми підвищення пенсії.

Пенсіонерам Міністерства внутрішніх справ України з 1 січня 2019 року виплачуватиметься частина відкладеної виплати за 2016 – 2017 роки, а саме:  щомісяця окремою сумою у розмірі 50 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 року. З 1 січня 2020 року виплачуватиметься 100% різниці в пенсії до повного погашення відкладеної виплати.

 ІIІ. Осучаснення пенсій з 1 березня 2019 року

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», затверджених у жовтні 2017 року, у березні 2019 року для забезпечення індексації пенсії проводитиметься перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та який враховується для обчислення пенсії.

Показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який застосовується для обчислення пенсії, щороку збільшується на коефіцієнт, що відповідає 50 відсоткам показника зростання споживчих цін за попередній рік та 50 відсоткам показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року, в якому проводиться збільшення, порівняно з трьома календарними роками, що передували року, який є попереднім щодо року, в якому проводиться збільшення.

За попередніми розрахунками, коефіцієнт підвищення у березні становитиме в середньому до 17% від суми пенсії, яку людина отримувала на момент перерахунку.

Довідково. На обліку в територіальних управліннях Закарпатської області перебуває 264,8 тис. одержувачів пенсій та понад 10,6 тисячі пенсіонерів, що отримують пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», в тому числі військовослужбовці, котрі брали участь в антитерористичній операції в районах її проведення, – 446 осіб. 

 ПОГАШЕННЯ ЗАБОРГОВАНОСТІ ПО

ЄДИНОМУ СОЦІАЛЬНОМУ ВНЕСКУ

            З 1 січня 2017 року Законом України №1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів» внесені зміни щодо сплати єдиного соціального внеску фізичними особами-підприємцями, а саме приватні підприємці загальної системи оподаткування, незалежно від отримання доходу, повинні сплачувати єдиний соціальний внесок (ЄСВ) в розмірі не менше мінімального (22 відсотки від мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством). Мінімальна заробітна плата в Україні на даний час становить 3723 гривень. Таким чином, приватний підприємець повинен здійснювати щомісячну сплату ЄСВ в розмірі 819,06 гривень.

Стан розрахунків фізичних осіб-підприємців свідчить про значні обсяги заборгованості по єдиному соціальному внеску. Так, за даними головного управління Державної фіскальної служби в Закарпатській області, станом на 1.11.2018 р., 20 тис. фізичних осіб боргують 186 млн. 987,3 тис. гривень. В основному це підприємці на загальній системі оподаткування, яким у жовтні поточного року органами ДФС нараховане зобов’язання за 2017 рік та І-ІІІ квартал 2018 року.

Тому звертаємось до приватних підприємців області з проханням сплатити борги, оскільки періоди, за які існує заборгованість зі сплати ЄСВ, не враховуються до страхового стажу. З 1 січня 2019 року право на призначення пенсії за віком будуть мати особи за наявності страхового стажу не менше 26 років.

НОВІ ОНЛАЙН-СЕРВІСИ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ

Сьогодні до послуг громадян Пенсійний фонд України пропонує сучасні онлайн-сервіси, що дозволяють застрахованим особам, а також пенсіонерам постійно бути в курсі новацій у сфері пенсійного забезпечення, контролювати свої особисті дані, замовляти й отримувати довідки тощо.

Такі можливості надає:

  • Веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України (www.portal.pfu.gov.ua).
  • СМС-інформування. За допомогою SMS Пенсійний фонд щомісячно інформує найманих працівників про сплату за них єдиного соціального внеску та розмір їхнього страхового стажу.
  • Сервіс надання електронних документів із підтвердженням QR-кодом. З QR-кодом можна отримати такі електронні документи: довідку про доходи пенсіонера, індивідуальні відомості про застраховану особу (форма ОК-5), довідку про трудовий і страховий стаж, витяг з Реєстру застрахованих осіб  та інші.
  • Кабінет страхувальника (роботодавця). На веб-порталі Пенсійного фонду віднедавна функціонує кабінет страхувальника (роботодавця), в якому для працедавця доступна інформація щодо забезпечення соціальних прав його працівників, правильності подання звітності тощо.
  • Електронне пенсійне посвідчення для пенсіонерів – це пластикова картка, яка поєднує в собі і банківську картку, на яку надходять пенсійні виплати, і посвідчення особи з відповідними персональними даними.

Довідково: станом на 01.12.2018 р. на Веб-порталі ПФУ в області особисто зареєструвалися (не враховуючи осіб з ЕЦП) 23530 осіб. В системі СМС-інформування ПФУ в області зареєстровано 16682 особи. На виготовлення електронного пенсійного посвідчення прийнято 839 заяв.

ОНЛАЙН-СЕРВІСИ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ

Веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України (www.portal.pfu.gov.ua). Для того, щоб стати його користувачем, необхідно зареєструватись, звернувшись до фахівців будь-якого органу Фонду із заявою або ж зробити це самостійно за допомогою електронного цифрового підпису. За допомогою цього зручного електронного сервісу кожна застрахована особа може подати заяву на призначення чи перерахунок пенсії, подивитись, які роботодавці подавали звіт за неї, які суми заробітної плати були нараховані, чи сплачено страхові внески, скільки днів для стажу зараховано, звернутися за консультацією до фахівців, замовити і роздрукувати необхідні довідки.

СМС-інформування. За допомогою SMS Пенсійний фонд щомісячно інформує найманих працівників про сплату за них єдиного соціального внеску та розмір їхнього страхового стажу.

Зауважуємо, що для отримання СМС-повідомлень від Пенсійного фонду України необхідно зареєструватись в особистому кабінеті на Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України за допомогою електронного цифрового підпису. Якщо особа не має ЕЦП, то для підключення до СМС-інформування необхідно подати відповідну заяву до будь-якого управління Пенсійного фонду України.

Крім СМС-повідомлень, запроваджено сервіс надання електронних документів з підтвердженням QR-кодом. З QR-кодом можна отримати такі електронні документи: довідку про доходи пенсіонера, індивідуальні відомості про застраховану особу (форма ОК-5), довідку про трудовий і страховий стаж, витяг з Реєстру застрахованих осіб  та інші.

Документ з QR-кодом згідно з чинним законодавством є аналогом паперового документу, підписаного відповідальною особою в органі Фонду. Документи з QR-кодом дійсні для оформлення субсидій, документів у центрах надання електронних послуг, посольствах та консульських установах, для пред’явлення в банківських установах, органах фіскальної служби, територіальних органах міграційної служби тощо.

Кабінет страхувальника (роботодавця). Кабінет надає можливість роботодавцю (як юридичній, так і фізичній особі-підприємцю) переглянути інформацію щодо сплати єдиного ЄСВ, в тому числі – щодо заборгованості підприємства з цього виду платежу до Фонду.

Якщо є порушення прав працівників, у кабінеті відображається інформація, скільки застрахованих осіб з вини роботодавця не одержали зарахування певного періоду до страхового стажу. Окрім того, у кабінеті також містяться відомості щодо звітності по сплаті ЄСВ. Роботодавець може бачити зауваження до його звітів та рекомендації щодо усунення неточностей.

Ще одна функція, яка стає доступною для роботодавця у його кабінеті, – можливість отримати інформацію для розрахунку суми виплати за час тимчасової непрацездатності всім своїм найманим працівникам (Довідки ОК-7 та про трудовий і страховий стаж). До цього часу первинні дані для розрахунку – страховий стаж та розмір заробітної плати – надавали самі працівники. Для цього вони звертались до управлінь Пенсійного фонду за довідками. Тепер процедура отримання необхідних відомостей значно спрощується.

Увійти до кабінету роботодавець може через електронний цифровий підпис керівника чи бухгалтера або електронну печатку.

Електронне пенсійне посвідчення. Пенсійний фонд України продовжує приймати заяви на виготовлення електронного пенсійного посвідчення усім охочим пенсіонерам, і минулого тижня такі посвідчення отримали перші закарпатські пенсіонери. Електронне пенсійне посвідчення уже містить електронний цифровий підпис, який дає змогу отримувати електронні документи на веб-порталах органів влади. Щоб отримати електронне пенсійне посвідчення, потрібно звернутись до органу Пенсійного фонду за місцем проживання та подати заяву. Виготовляє електронне пенсійне посвідчення, яке одночасно є платіжною карткою, Державний ощадний банк України.

background Layer 1