Пропустити навігацію

ЗАБОРГОВАНІСТЬ ЗІ СПЛАТИ ЄДИНОГО ВНЕСКУ ЗМЕНШУЄТЬСЯ, констатували учасники спільної міжвідомчої наради

Забезпечfoto narada 225x300 - ЗАБОРГОВАНІСТЬ ЗІ СПЛАТИ ЄДИНОГО ВНЕСКУ ЗМЕНШУЄТЬСЯ,  констатували учасники спільної міжвідомчої нарадиення надходжень до бюджету Пенсійного фонду, а отже, і стабільне фінансування та своєчасна виплата пенсій – серед основних пріоритетів діяльності органів Пенсійного фонду Закарпатської області. На сьогодні надзвичайно актуальною є проблема погашення заборгованості до Пенсійного фонду зі сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ), що є одним із головних джерел наповнення бюджету Пенсійного фонду.

Днями відбулась спільна міжвідомча нарада керівництва управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області та головного управління Державної фіскальної служби у Закарпатській області. В нараді взяли участь начальник головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Анастасія Пентек, її перший заступник Наталія Кіш, начальник управління інформаційно-аналітичних систем та електронних реєстрів Павло Ганулич та начальник юридичного відділу головного управління Наталія Фабіан.

Учасники наради розглянули підсумки роботи у 2018 році щодо надходження єдиного соціального внеску; стан розрахунків фізичних осіб – підприємців зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування станом на 1 січня 2019 року та реалізацію виконавчих документів про стягнення заборгованості з єдиного соціального внеску.

Як інформувала Анастасія Пентек, на виконання доручень Прем’єр-міністра України щодо наповнення бюджету Фонду вживались заходи для забезпечення у повному обсязі сталого фінансування виплати пенсій. У 2018 році в бюджет Пенсійного фонду надійшло 3 мільярди 869,1 мільйона гривень.

Разом з тим, протягом 2018 року борг зі сплати єдиного соціального внеску зростав і станом на 1 січня 2019 року в області становить 196,8 млн. гривень. Особливо турбує стан розрахунків фізичних осіб-підприємців зі сплати єдиного соціального внеску, сума боргу яких становить 85,5 відсотка боргу від загальної суми заборгованості по ЄСВ.

Завдяки вжитим заходам за підсумками 2018 року в рахунок погашення заборгованості з ЄСВ надійшло 42,2 млн. гривень, зокрема від фізичних осіб – 31,1 мільйона гривень. При цьому протягом жовтня – грудня минулого року надійшло від фізичних осіб 19,8 мільйона гривень.

Учасники наради розробили спільні заходи щодо погашення заборгованості з єдиного соціального внеску та легалізації заробітної плати.

 

 

background Layer 1