Пропустити навігацію

До уваги приватних підприємців – суб’єктів підприємницької діяльності

 

 

 

ДО УВАГИ ПРИВАТНИХ ПІДПРИЄfoto kalkulyator 2 - До уваги приватних підприємців – суб’єктів підприємницької діяльностіМЦІВ – СУБ’ЄКТІВ
ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Згідно частини першої статті 24 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню та за який щомісяця сплачувала страхові внески в сумі, не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Відповідно до Закону України № 2148-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій” з 1 січня 2018 року право на пенсію мають особи, які досягли пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону № 1058 “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (для чоловіків – 60 років, для жінок – враховуючи градацію по віку для тих, що народились до 1 квітня 1961 року), та мають стаж 25 років. Кожного наступного року до розміру страхового стажу додаватиметься один рік (2019 рік – 26 років, 2020-ий – 27 років і т. д.) і в 2028 році, щоб отримати пенсію за віком, необхідно буде мати 35 років страхового стажу.

Звертаємо Вашу увагу, що фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності повинні сплачувати єдиний соціальний внесок у розмірі не менше мінімального страхового внеску незалежно від ведення підприємницької діяльності.

В разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов’язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку та розмірах, визначених статтею 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Для уточнення порядку сплати та сум заборгованості з єдиного внеску можна звернутися до органу Державної фіскальної служби за місцем реєстрації.
Інформацію щодо нарахованої заробітної плати та зарахування періодів роботи до страхового стажу можна отримати, зареєструвавшись на Веб-порталі Пенсійного фонду України (www.portal.pfu.gov.ua) або особисто звернувшись до органу Пенсійного фонду України.
Довідково, за даними головного управління Державної фіскальної служби в Закарпатській області станом на 01.04.2018 року в області обліковується 51,1 тис. фізичних осіб – підприємців. З них 8,2 тис. фізичних осіб мають заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску на суму 26 133,4 тис. гривень, що негативно впливає на наповнення бюджету Пенсійного фонду України взагалі, та забезпечення прав застрахованих осіб, зокрема.

 

 

 

background Layer 1