Пропустити навігацію

Інформуємо. Роз’яснюємо. Консультуємо ДО ВІДОМА ФІЗИЧНИХ ОСІБ – СУБ’ЄКТІВ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ!

Відпkartynka uvaga 300x225 - Інформуємо. Роз’яснюємо. Консультуємо ДО  ВІДОМА ФІЗИЧНИХ  ОСІБ  –  СУБ’ЄКТІВ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ!овідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове  державне соціальне страхування» фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності повинні сплачувати єдиний соціальний внесок у розмірі не менше мінімального страхового внеску, незалежно від ведення підприємницької діяльності.

Згідно з частиною першою статті 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» страховий стаж – період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Згідно із Законом України № 2148-VIII «Про  внесення  змін до деяких  законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» з 1 січня 2018 року  право на пенсію мають особи, які  досягли пенсійного віку, передбаченого  статтею 26 Закону № 1058 «Про загальнообов’язкове державне пенсійне  страхування»  (для  чоловіків – 60 років, для  жінок – враховуючи градацію по  віку для тих, що народились до 1 квітня 1961 року), та мають стаж 25 років.  Кожного наступного року до  розміру  страхового стажу додаватиметься один  рік (2019-ий рік – 26 років, 2020-ий – 27 років і т. д.), і в 2028 році, аби  отримати пенсію за  віком, необхідно буде мати 35 років страхового стажу.

   За періоди підприємницької діяльності, за які не сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страховий стаж не буде врахований при обчисленні пенсії.

   З метою дотримання законодавства в частині сплати єдиного внеску та зарахування періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу, необхідно своєчасно сплачувати та не допускати утворення заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску.

  Щодо уточнення порядку сплати єдиного внеску можна звернутися до органу Державної податкової служби за місцем реєстрації.

   Фізичним особам-підприємцям, які не здійснюють підприємницьку діяльність, не подають звітність та мають заборгованість зі сплати єдиного внеску, доцільно провести державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

  Всю інформацію про страховий стаж, нараховану заробітну плату та сплачені страхові внески можна отримати, зареєструвавшись на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України (www.portal.pfu.gov.ua) або звернувшись до органу Пенсійного фонду України.

 

background Layer 1