Пропустити навігацію

Інформуємо. Роз’яснюємо. Консультуємо щодо відшкодування витрат Пенсійного фонду на виплату і доставку пільгових пенсій

Оkartynka pensijnyj informuye 300x225 - Інформуємо. Роз’яснюємо. Консультуємо щодо відшкодування витрат Пенсійного фонду на виплату і доставку пільгових пенсійсновним завданням, яке стоїть перед органами Пенсійного фонду України, є забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплата пенсій.

Одним із джерел наповнення бюджету Фонду є надходження від відшкодування фактичних витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Механізм відшкодування підприємствами витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених  на пільгових умовах, полягає у тому, що відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» підприємства зобов’язані відшкодовувати органам Пенсійного фонду витрати на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення», до досягнення працівниками загальновстановленого пенсійного віку.

Витрати відшкодовують підприємства незалежно від форми власності та господарювання. Якщо особа має стаж, що дає право на призначення цих пенсій на кількох підприємствах, витрати покриваються цими підприємствами пропорційно стажу роботи. При цьому стаж роботи на останньому підприємстві враховується для визначення частки в повному розмірі, а з попередніх місць роботи він додається до стажу, необхідного для призначення пенсії на пільгових умовах.

Підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в розрахунку суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Слід враховувати, що у разі ліквідації або зміни власника підприємства суми зазначених витрат Пенсійному фонду вносять правонаступники.

Враховуючи наведене, слід зробити висновок, що інших джерел на фінансування зазначених пенсій у бюджеті Пенсійного фонду не передбачено. Своєю чергою Пенсійний фонд вчасно і в повному обсязі виплачує пільгові пенсії і тому обов’язок підприємств – вчасно розрахуватися з Пенсійним фондом України та не збільшувати борг.

 

background Layer 1