Пропустити навігацію

Завдяки спільним діям легалізовано працю понад 800 закарпатців

12 серпfoto derzhpratsya 2 300x186 - Завдяки спільним діям легалізовано працю понад 800 закарпатцівня в управлінні Держпраці в Закарпатській області відбувся «круглий стіл», в якому взяли участь начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Анастасія Пентек, керівники головного управління Державної податкової служби в області, Закарпатського центру зайнятості, представники органів місцевого самоврядування, наділені повноваженнями здійснювати державний нагляд за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення. Учасники зібрання визначались з подальшими діями щодо детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення, забезпечення належного контролю за оформленням трудових відносин в області відповідно до доручення Прем’єр-міністра України від 17.02.2020 року № 6698/0/1-20.

Як зазначалось, на 1 серпня цього року в області зареєстровано 272,5 тисячі застрахованих осіб, що майже на 15 тисяч менше у порівнянні із початком року. Серед застрахованих осіб близько 177 тисяч є найманими працівниками, 36,4 тисячі – фізичними особами – підприємцями, які сплачують єдиний соціальний внесок, що поповнює бюджет Пенсійного фонду. foto derzhpratsya 262x208 - Завдяки спільним діям легалізовано працю понад 800 закарпатцівПри цьому 31,9 тисячі осіб, тобто 18,1 відсотка, отримують заробітну плату нижче мінімального рівня (4723 гривні), а 13,8 тисячі, або 7,8 відсотка – на рівні мінімальної.

Між Головним управлінням Пенсійного фонду України в Закарпатській області та органами виконавчої влади, обласними управліннями Державної податкової служби, Держпраці, соціальними партнерами, комісіями та робочими групами з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення налагоджена співпраця. В районах і містах обласного значення діють робочі групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, на яких заслуховуються керівники підприємств, які порушують норми законодавства про працю. Так, за 7 місяців 2020 року відбулося 21 засідання  зазначених робочих груп, на яких заслуховувалися керівники підприємств, які не дотримуються законодавства про оплату праці.

Як результат, з початку року легалізовано понад 800 працівників, і додатково в бюджет Пенсійного фонду надійшло 800 тисяч гривень єдиного соціального внеску.

Учасники наради вирішили, що, починаючи з 12 серпня, упродовж трьох тижнів триватиме так звана активна фаза інформаційної кампанії щодо легалізації трудових відносин. Створені робочі групи відвідуватимуть суб’єктів господарської діяльності, проводитимуть інформаційно-роз’яснювальну роботу серед працівників – про негативні наслідки отримання зарплати в «конвертах», роботодавців інформуватимуть про санкцій за порушення законодавства про працю.

А вже з 1 вересня заплановано розпочати інспекційну роботу з питань виявлення неоформлених трудових відносин. Фактично планується охопити усі сфери діяльності, але передусім перевірять сфери сільського господарства і будівництва, заклади торгівлі, громадського харчування, готельно-ресторанного бізнесу, які є найбільш критичними щодо використання незадекларованої праці.

Зазначимо, що на сьогодні за використання праці неоформленого працівника передбачена адміністративна відповідальність роботодавця у вигляді штрафу в розмірі від 8500 до 17000 гривень та фінансова відповідальність згідно зі  ст. 265 КЗпП України у розмірі десяти мінімальних заробітних плат за кожного неоформленого працівника, що на сьогодні становить 47 тисяч 230 гривень.

 

background Layer 1