227 ТИСЯЧІ ЗАКАРПАТЦІВ З 1 БЕРЕЗНЯ ПРОІНДЕКСОВАНО ПЕНСІЇ, інформувала керівниця закарпатських пенсійників
11 березня начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Анастасія Пентек провела брифінг для електронних засобів масової інформації області, інформувавши журналістів про результати січневого перерахунку та березневої індексації пенсій закарпатців.
Як зазначила Анастасія Пентек, на виконання Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік», у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 16.09.2020 № 849
«Деякі питання підвищення пенсійних виплат для окремих категорій осіб у 2021 році та в подальшому» протягом 2021 року підвищення пенсійних виплат для різних категорій пенсіонерів відбуватиметься в кілька етапів.
Так, у січні вже відбулося підвищення мінімальної пенсії до 2400 гривень непрацюючим пенсіонерам віком від 65 років, за наявності в них страхового стажу 30/35 років (відповідно – жінки і чоловіки) і більше (40% від мінімальної заробітної плати, збільшеної до 6000 грн). За результатами січневого перерахунку підвищено пенсії 48,6 тисячі закарпатських пенсіонерів, що становить 19% від загальної кількості пенсіонерів області. Середній розмір підвищення – 360,55 гривень.
– Продовжується виплата і щомісячної компенсаційної доплати до пенсії в розмірі 500 гривень особам віком від 80 років, – каже Анастасія Пентек. – Перерахунок проводиться за умови наявності у таких категорій осіб страхового стажу 20/25 років (відповідно – жінки і чоловіки) і більше та незалежно від факту працевлаштування. Розмір їх пенсії не може бути меншим, ніж 2600 гривень. Такий перерахунок проведено у лютому з виплатою з 1 березня цього року 29,5 тисячі громадянам, які вже досягли 80 років.
22 лютого 2021 року Уряд прийняв постанову Кабінету Міністрів України «Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році». Відповідно до постанови та п. 2 ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» у 2021 році індексація пенсій проведена з 1 березня шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.
– Перераховано пенсії 227 тисячі закарпатських пенсіонерів, середнє підвищення становить 142,6 гривні. Якщо за результатом проведеного перерахунку розмір пенсії з 1 березня 2021 року підвищено менш ніж на 100 гривень, встановлюється відповідна доплата до 100 гривень. Тобто мінімальна сума підвищення з 1 березня становитиме 100 гривень, – пояснила Анастасія Пентек.
Для виплати підвищених пенсій закарпатським пенсіонерам необхідно додатково 32,6 мільйона гривень.
Для кожного пенсіонера, який отримує пенсію згідно із Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» розмір підвищення з 1 березня 2021 року визначатється індивідуально, в автоматизованому режимі та встановлюється відповідно до індивідуальних даних про стаж та заробіток, незалежно від факту роботи (працюючий чи не працюючий)
Зупинилась керівниця Пенсійного фонду області і на нових електронних сервісах Пенсійного фонду України, зосередивши увагу журналістів на запровадженні електронних трудових книжок тощо.
З травня минулого року Пенсійний фонд України запровадив новий онлайн-сервіс – «Електронна трудова книжка». «Електронна трудова книжка» – зручний та доступний для кожної застрахованої особи сервіс, який дозволяє громадянам переглядати відомості про свою трудову діяльність, а органам Пенсійного фонду – призначати пенсію особі в автоматичному режимі.
– На сьогодні для запровадження «Електронної трудової книжки» з реєстру застрахованих осіб сформовано перелік тих громадян, які найближчим часом досягнуть пенсійного віку, – зазначила Анастасія Пентек. – Фахівці Головного управління співпрацюють із роботодавцями та застрахованими особами, опрацьовують подані скан-копії трудових книжок та формують електронну базу про трудову діяльність. За 2020 рік фахівцями Фонду області опрацьовано 2645 трудових книжок, а з початку 2021 року вже опрацьовано 3601 електронну трудову книжку.
Що стосується сервісу «Автоматичне призначення пенсій», то в області він запрацював З 1 липня минулого року сервіс. Сервіс дозволяє надати всю необхідну для призначення пенсії інформацію завчасно та провести перевірку наявних у Пенсійному фонді даних. Тобто людина передає інформацію про себе онлайн, а не відвідує орган Фонду для оформлення пенсії.
Послуга надається за допомогою вебпорталу Пенсійного фонду України, при наявності електронного цифрового підпису (ЕЦП).
На сьогодні сервісом автоматичного призначення пенсій скористалися 1314 мешканців області, з яких 1009 мешканців – з початку 2021 року.
Користування зазначеним сервісом є особливо актуальним в контексті карантинних обмежень, адже дозволяє дистанційне спілкування громадян з органом Пенсійного фонду і оформлення пенсії без особистого звернення особи.
Так само, як і мобільний додаток «Пенсійний фонд», що дозволяє підтримувати комунікацію з Фондом, використовуючи мобільний телефон або планшет. Цей високоефективний інструмент комунікації з Пенсійним фондом України забезпечує доступ усіх працюючих (застрахованих осіб) до інформації, яка міститься в електронній обліковій картці соцстрахування, до заробітної плати та інформації щодо надбаного страхового стажу. Крім того, з мобільним додатком пенсіонери та застраховані особи легко отримують доступ до даних електронної пенсійної справи, до електронного реєстру листків непрацездатності тощо.
Зокрема близько 13 відсотків від наданих послуг Головним управлінням Пенсійного фонду України в Закарпатській області стосувалися видачі довідок ОК-5 і ОК-7. Зараз через Вебпортал Пенсійного фонду України користувачі самостійно можуть роздрукувати довідки ОК-5 та ОК-7.