Закарпатські пенсійники підбили підсумки першого кварталу 2021 року
25 травня відбулось засідання колегії при начальнику Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області під головуванням Анастасії Пентек, начальника Головного управління. Враховуючи карантинні обмеження у зв’язку із коронавірусною інфекцією, члени колегії та керівники структурних підрозділів Головного управління працювали в режимі Zoom.
На розгляд членів колегії винесено 4 питання: про підсумки роботи Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області щодо виконання бюджету, реалізації державної політики з питань пенсійного забезпечення в Закарпатській області за І квартал 2021 року; про роботу Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області щодо забезпечення виконання планових показників із надходження коштів, погашення заборгованості зі сплати страхових внесків та єдиного соціального внеску в І кварталі 2021 року; про результати роботи управління контрольно-перевірочної роботи Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області у І кварталі 2021 року та Про забезпечення інформаційно-роз’яснювальної; про забезпечення інформаційно-роз’яснювальної та організаційної роботи в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Закарпатській області в І кварталі 2021 року.
З першого питання порядку денного доповіла заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Галина Маслякевич, яка, зокрема, інформувала, що в області забезпечено стабільне фінансування та своєчасну виплату пенсій 260,9 тисячі пенсіонерів, у тому числі 10,5 тисячі пенсіонерів силових структур та військовослужбовців.
За зверненнями громадян призначено 2062 нові пенсії, 252 особам відмовлено у призначенні пенсій. Проведено 4240 індивідуальних перерахунків, з них відмовлено у перерахунку по 43 заявах пенсіонерів.
На виконання положень законів України та постанов Кабінету Міністрів України проведено 5 масових перерахунків пенсій – з 1 січня та 1 березня 2021 року. Середній розмір пенсії зріс на 136,62 гривень із 2814,54 гривень, станом на 01.01.2021, до 2951,16 гривень, станом на 01.04.2021.
До бюджету Фонду в області з усіх джерел фінансування надійшло 2363,2 мільйона гривень, або на 113,3 відсотка більше у порівнянні до 1 квітня минулого року. Загальний обсяг видатків на виплату пенсій та грошової допомоги становив 2287,9 мільйона гривень, що на 267,1 мільйона гривень, або на 113,2 відсотка більше відповідного минулорічного показника.
Планові показники по надходженню коштів, адміністрування яких здійснюють органи Фонду, виконано на 141 відсоток. При запланованих 6 мільйонах гривень надійшло 8,5 мільйона. Темп зростання в порівнянні з аналогічним періодом минулого року становить 109,1 відсотка. Понад план мобілізовано 2,5 мільйона гривень.
У Головному управлінні впроваджено єдині стандарти обслуговування громадян. З початку року відділами обслуговування громадян (сервісними центрами) Головного управління надано 44,4 тисячі послуг. Прийнято 1,2 тисячі анкет на автоматичне призначення пенсій. Послугою «Признач пенсію в один дотик» скористались 110 осіб.
Продовжується робота щодо налагодження співпраці, створення віддалених робочих місць Пенсійного фонду України у територіальних громадах області. Станом на 1 квітня цього року укладено відповідні договори з 24 територіальними громадами.
Станом на 1 квітня 2021 року оцифровано дані з 4309 трудових книжок, що надійшли у сканованому вигляді через вебпортал Пенсійного фонду України. Оцифровано та відправлено до центрального електронного архіву 12147 пенсійних справ.
З початку поточного року відділами обслуговування громадян (сервісними центрами) Головного управління надано 44,4 тисячі послуг.
З інших питань порядку денного доповіли керівники структурних підрозділів, котрі відповідають за відповідні напрями роботи.
Доповідаючи по другому питанню порядку денного, Вікторія Сембер, начальник відділу забезпечення наповнення бюджету фінансово-економічного управління, зазначила, що надходження частки єдиного внеску на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування становить понад 1,1 мільярда гривень, що на 14 відсотків більше порівняно з відповідним періодом 2020 року, або 99 відсотків планового показника.
Станом на 1 квітня 2021 року заборгованість із платежів до Пенсійного фонду становить 65,9 мільйона гривень, 60,7% з яких залишається за економічно активними підприємствами, 39,3% – за підприємствами, які перебувають у процедурах банкрутства та у яких відсутні активи для її погашення.
Заборгованість зі сплати єдиного внеску (за даними Державної податкової служби України в Закарпатській області) становить 272,9 мільйона гривень.
В результаті спільних дій із місцевими органами виконавчої влади, податковою, виконавчою службами в рахунок погашення боргу з обов’язкових платежів надійшло 0,4 мільйона гривень, єдиного внеску – 8,7 мільйона гривень, з них 6,9 мільйона гривень – від фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності, легалізовано 146 працівників, додатково мобілізовано 140,8 тисячі гривень єдиного соціального внеску.
По третьому питанню порядку денного доповів начальник управління контрольно-перевірочної роботи Микола Лопатюк, який інформував, що протягом першого кварталу цього року працівниками очолюваного ним управління проведено 751 перевірку, із загальної кількості яких – 13% планові та позапланові перевірки суб’єктів господарювання, 83% – перевірки достовірності довідок, наданих для призначення пенсій, 4% – перевірки цільового використання коштів Фонду.
Наталія Мигалина, завідувач сектору організаційно-інформаційної роботи, доповідаючи по 4 питанню порядку денного, зокрема зазначила, що сектором забезпечено оперативне висвітлення питань діяльності Головного управління в засобах масової інформації, на інформаційних сторінках вебпорталу Фонду та в соціальній мережі Facebook. Сюжети на пенсійну тематику виходили в ефір на радіо 7 разів та 45 разів – на телебаченні. В друкованих засобах масової інформації опубліковано 16 інформацій, 296 публікацій розміщено на вебресурсах. Враховуючи карантинні обмеження, в режимі відеоконференцій проводилась інформаційно-роз’яснювальна робота з питань пенсійного забезпечення, запровадження електронних трудових книжок тощо. Загалом проведено 30 таких заходів.
З усіх питань порядку денного прийнято відповідні накази.