Пропустити навігацію

Як перевести трудові книжки в цифровий формат, розповідали в Ужгородській ЗОШ № 8

Як відомIMG 1a818aba585234d04da4ce32b5ac6451 V - Як перевести трудові книжки в цифровий формат, розповідали в Ужгородській ЗОШ № 8о, 10 червня цього року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі». Законом запроваджено облік трудової діяльності працівників в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Відтак фахівці Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області безпосередньо в колективах проводять роз’яснювальну роботу щодо переведення трудових книжок працівників у цифровий формат, при цьому наочно показуючи, як правильно оцифровувати документи і подати їх в Пенсійний фонд.

Минулого тижня головні спеціалісти управління обслуговування громадян Головного управління Мирослава Іванчо та відділу обслуговування громадян № 8 (сервісного центру) Анастасія Гала побували в Ужгородській загальноосвітній школі № 8.

Ужгородська ЗОШ № 8 – найбільший в області загальноосвітній заклад: тут навчається 1386 учнів та трудиться понад 110 працівників, серед яких і ті, що невдовзі виходять на пенсію.

Мирослава Іванчо та Анастасія Гала інформували працівників школи про суть переведення трудових книжок в електронний формат, а також розповіли про електронний сервіс Пенсійного фонду України «Автоматичне призначення пенсій» та інші питання пенсійного забезпечення.

Як зазначила Мирослава Іванчо, наповнення відомостей про трудову діяльність особи здійснюють як роботодавці, так і безпосередньо застраховані особи. Дані до реєстру вносяться через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України у вигляді сканованих або оцифрованих копій передбачених законодавством документів (трудової книжки, довідок тощо) з обов’язковим накладанням страхувальником або застрахованою особою кваліфікованого електронного підпису.

Електронна трудова книжка забезпечить можливість уповноваженим органам призначати особі пенсію автоматично (без особистого звернення) та збирання документів за всю її трудову діяльність. Тобто оформити пенсію можна буде онлайн через особистий електронний кабінет на сайті електронних послуг Пенсійного фонду України або сайті електронного уряду «Дія». Що є особливо важливо для працівників передпенсійного віку.

 

background Layer 1