Стан погашення боргів до Пенсійного фонду та офіційне працевлаштування закарпатців аналізували члени обласних комісій
28 січня відбулися засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із виплати зарплати, пенсій, стипендій, інших соціальних виплат та податкового боргу та обласної робочої групи з питань легалізації виплати зарплати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної зарплати. В засіданнях взяла участь начальник відділу забезпечення наповнення бюджету фінансово-економічного управління Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Вікторія Сембер, яка є членом зазначених комісії та робочої групи.
Учасники засідань розглянули ситуацію щодо погашення заборгованості до Пенсійного фонду України.
Як зазначалось, станом на 1 січня 2022 року загальна заборгованість з платежів до Пенсійного фонду становить 66 мільйонів 744,6 тисячі гривень та протягом року зросла на 102,7 відсотка.
Значною залишається заборгованість із відшкодування пільгових пенсій, яка становить 54,5 млн грн, що становить 81,7% від загального боргу. Порівняно до початку 2021 року ця заборгованість збільшилася на 3 мільйони гривень.
Найбільші суми невідшкодованих пільгових пенсій до Фонду залишаються за підприємствами Тячівського району – 32,2 млн грн (ДП “Солотвинський солерудник” – 30,2 млн грн, ЗВВО – 1,9 млн грн); Берегівського району – 6,3 млн грн (ТОВ «Закарпатполіметали» – 4,7 млн грн (банкрут), ТОВ СП «Керамнадра» – 0,9 млн грн; Ужгородського району – 3,8 млн грн (ВАТ «Машинобудівний завод «Тиса» – 1,1 млн грн, ЗОКП «Міжнародний аеропорт «Ужгород» – 0,3 млн грн); Рахівського району – 3,4 млн грн. (ВАТ «Закарпатський арматурний завод» – 2,7 млн грн., у червні надійшло 123,5 тис. грн), ВАТ «Рахівська картонна фабрика» – 0,6 млн гривень.
Заборгованість по страхових внесках становить 12,2 млн гривень, або 18,2% від загальної суми заборгованості. З початку року вона зменшилась на 1,2 млн гривень.
Найбільшу заборгованість зі сплати страхових внесків (дієвий статус) мають економічно активні підприємства, зокрема: ДП «Солотвинський солерудник» (Тячівський р-н) – борг 32 млн 714,1 тис. грн., в тому числі 1630,5 грн – по страхових внесках; Тячівське ВУЖКГ – борг 1 млн 192,5 тис. грн, в т. ч. по страхових внесках – 912,7 тис. грн.; ВАТ «Машинобудівний завод «ТИСА» (Ужгород) – борг 1 млн 92,1 тис. грн.; АТП «Бобовище» (Мукачівський р-н) – борг 723,5 тис. грн.; ДП «Великолазівський» (Ужгородський р-н) – борг 255,8 тис. гривень.
Заборгованість економічно активних платників області становить 42 млн 724,7 тис. гривень та з початку року зросла на 2 млн 582,1 тис. грн, або на 107,7 відсотка.
Заборгованість економічно активних та безнадійних боржників Пенсійного фонду охоплена заходами стягнення в повному обсязі та знаходиться на виконанні в органах Державної виконавчої служби, здійснюється моніторинг виконання рішень, за якими відкриті виконавчі впровадження.
Як зазначила Вікторія Сембер, в результаті проведених заходів на 1 січня цього року погашено 2 мільйони 21,4 тисячі гривень заборгованості зі сплати страхових внесків та фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.
Що стосується заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску, то на 1 січня цього року вона сягнула 252,8 мільйона гривень. Разом з тим, сума боргу, порівняно до 1 січня 2021 року, зменшилась 18,5 мільйона, або на 6,8 відсотка.
З початку року погашено заборгованості по ЄСВ на загальну суму 33,5 млн грн, в т. ч. по фізичних особах – 24,7 мільйона гривень.
Як підкреслювали учасники засідань, питанню погашення заборгованості з ЄСВ повинно приділятись особлива увага, враховуючи той факт, що Пенсійний фонд має забезпечувати щомісячну виплату пенсій.
Протягом минулого року в Закарпатті проводилась робота щодо виявлення не задекларованої праці і, як підсумок, легалізовано 560 працівників, додатково мобілізовано 739,2 тис. грн єдиного соціального внеску.