Пропустити навігацію

Учасники бойових дій можуть вийти на пенсію достроково

IMG 20230908 103101 1 188x208 - Учасники бойових дій можуть вийти на пенсію достроковоУчасники бойових дій мають право на достроковий вихід на пенсію за віком. Це передбачено статтею 115 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Про це під час «прямої телефонної лінії» поінформувала одного з додзвонювачів – пана Василя М. з Ужгорода – перша заступниця начальника Головного управління Наталія Кіш.

Фахівчиня Фонду наголосила, що дострокову пенсію за віком призначають чоловікам після досягнення 55 років за наявності не менше ніж 25 років страхового стажу, жінкам – після досягнення 50 років за наявності не менше ніж 20 років стажу.

Нагадаємо, що до учасників бойових дій належать:

військовослужбовці, особи начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейські, які брали участь у бойових діях;

особи, яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пунктів 20 і 21 статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (члени добровольчих формувань);

особи з-поміж резервістів, військовозобов’язаних і осіб, які входили до складу добровольчого формування територіальної громади, яким надано статус УБД відповідно до пункту 19 статті 6 (учасники АТО).

Разом з тим Наталія Кіш зауважила, що достроковий вихід на пенсію за віком можливий, якщо:

учасник бойових дій не набув права на пенсію за вислугу років, передбачену Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»;

якщо військовослужбовець продовжує військову службу, але досяг вищевказаного пенсійного віку та набув необхідного стажу.

Заступниця Головного управління роз’яснила, що для оформлення пенсії учасник бойових дій спочатку має отримати відповідний статус і посвідчення, а вже потім з відповідними документами звернутися особисто до будь-якого сервісного центру ПФУ або через портал електронних послуг Пенсійного фонду (https://portal.pfu.gov.ua/).

Щодо інших питань, з якими зверталися закарпатці на «пряму лінію», то вони стосувалися передусім пенсійного забезпечення (перерахунку пенсії, компенсаційної доплати особам, яким виповнилося 70 років, зарахування пільгового стажу) та порядку отримання житлової субсидії. Усім додзвонювачам було надано фахові роз’яснення.

background Layer 1