Нещасний випадок на виробництві: протягом якого часу і в якому розмірі потерпілому виплачується одноразова допомога
Одноразова допомога виплачується потерпілому в місячний строк з дня визначення стійкої втрати професійної працездатності за результатами розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (ч. 2 ст. 41 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).
Розмір одноразової страхової виплати визначається відповідно до ступеня втрати професійної працездатності потерпілого, виходячи з розрахунку семи мінімальних заробітних плат, встановлених законом на день настання права потерпілого на страхову виплату (ч. 2 ст. 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).
Наприклад, станом на 01.01.2025, якщо втрата працездатності становить 100%, розмір виплати складатиме 56 000 грн (8 000 грн, тобто мінімальна заробітна плата, х 7).
Важливо!
Якщо під час розслідування нещасного випадку встановлено, що ушкодження здоров’я настало не лише з вини роботодавця, а і внаслідок порушення потерпілим норм про охорону праці, розмір одноразової страхової виплати зменшується, але не більше як на 50%.
Варто знати
У разі смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку на виробництві одноразова допомога виплачується у місячний строк з дня його смерті особам, які мають на це право.
Розмір допомоги дорівнює сорока розмірам мінімальної зарплати, встановленої законом на день настання права на страхову виплату.