Пропустити навігацію

ПРО ЛЕГАЛІЗАЦІЮ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН ГОВОРИЛИ В БАРАНИНСЬКІЙ ОБ’ЄДНАНІЙ ТЕРИТОРІАЛЬНІЙ ГРОМАДІ

Гарантуваfoto Maksymovych 2 300x225 - ПРО ЛЕГАЛІЗАЦІЮ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН ГОВОРИЛИ В БАРАНИНСЬКІЙ ОБ’ЄДНАНІЙ ТЕРИТОРІАЛЬНІЙ ГРОМАДІння оплати праці застрахованим особам в розмірах, передбачених урядом, легалізація заробітної плати та недопущення її заборгованості залишаються на сьогодні надзвичайно актуальними.

Про це йшлося на зустрічі начальника відділу забезпечення наповнення бюджету головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Мирослави Максимович та першого заступника начальника управління Держпраці в Закарпатській області Василя Грицика з головою та депутатами Баранинської об’єднаної територіальної громади.

В Баранинській об’єднаній територіальній громаді 9 населених пунктів, зареєстровано 539 суб’єктів господарювання, які сплачують єдиний соціальний внесок за 1483 застрахованих осіб, з них тільки 116 або 21 відсоток платників використовують працю найманих працівників. Тут проживають 2106 пенсіонерів, які одержують пенсійні виплати через органи Пенсійного фонду України. Незважаючи на те, що більшість сіл громади – приміські до обласного центру, співвідношення кількості пенсіонерів до кількості зайнятих осіб не є позитивним – 1,4 до 1. При цьому в деяких населених пунктах об’єднаноїfoto Maksymovych 1 300x225 - ПРО ЛЕГАЛІЗАЦІЮ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН ГОВОРИЛИ В БАРАНИНСЬКІЙ ОБ’ЄДНАНІЙ ТЕРИТОРІАЛЬНІЙ ГРОМАДІ громади цей показник досить критичний – від 5 до 12,3 пенсіонера на одного працюючого.

Органи Пенсійного фонду здійснюють моніторинг відомостей з реєстру застрахованих осіб. Отримана інформація дає можливість оперативно визначати страхувальників, які виплачують заробітну плату менше законодавчо встановленого рівня, не здійснюють доплату єдиного внеску до мінімального розміру, порушують інші норми  трудового законодавства.

– Аналіз дозволяє робити висновки, що на території громади діють підприємці, які використовують працю неоформлених працівників. Якби 500 платників легалізували хоча б по одному неоформленому працівнику, то за рік до бюджету ОТГ із мінімальної легалізованої зарплати цих працівників додатково надійшло би близько 2,5 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб та майже 5 мільйонів гривень єдиного соціального внеску, – інформувала Мирослава Максимович. – Адже 60 відсотків сплаченого податку з доходів фізичних осіб від легалізованої заробітної плати працівників підприємств, зареєстрованих в межах громади, спрямується до вашого бюджету. А це своєю чергою збільшує надходження від сплати єдиного соціального внеску, який забезпечить стале фінансування виплати пенсій пенсіонерам та захистить їх права і соціальні гарантії.

– Наша мета – зрушити свідомість людей, спонукати їх вийти з «тіні», подбати про своє майбутнє пенсійне забезпечення та соціальний захист вже сьогодні. Легалізація заробітної плати – це резерв наповнення бюджету, отже, і протягом 2018 року, і надалі працюватимемо над поставленими завданнями для забезпечення виконання планових показників, щоб наші пенсіонери були впевнені у стабільності фінансування пенсій, – підсумувала Мирослава Максимович.

background Layer 1