Легалізація продовжується
Управліннями Пенсійного фонду України в області здійснюється постійний моніторинг та аналіз показників Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, за результатами якого:
– кількість осіб, які отримували заробітну плату менше мінімального її розміру у червні 2018 року склала 5,7 тис. осіб. В порівняні з 2017 роком їх кількість зменшилась на 7,6 тисячі або на 57,3 %. Питома вага цієї категорії застрахованих осіб в загальній середньообліковій чисельності штатних працівників області (424,5 тис. осіб) складає 1,3 %, в той час як у минулому році – 3,1 %.
У ряді територій цей показник більший, ніж середньообласний, так у Веселівському районі він становить 4,9 %, Оріхівському – 3,5 %, Мелітопольському – 2,7 %, Гуляйпільському – 2,4 %, м. Мелітополі та Новомиколаївському районі – по 2,2 %.
Неповний робочий час у липні 2018 року по області відпрацювали 36,2 тис. осіб. В порівнянні з липнем минулого року їх кількість зросла на 4,0 тисячі або 12,4 %. В бюджетній сфері кількість таких працюючих збільшилась на 1,7 тис. осіб і станом на 1 липня склала 7,6 тис. осіб. З них 1,6 тисячі працівники освіти, 1,9 тисячі – охорони здоров’я та 3,3 тисячі – державне управління й оборона.
В розрізі територій зросла кількість працюючих неповний робочий час у Приазовському районі на 83,0 %, Куйбишевському – на 56,8 %, м. Мелітополі – на 34,2 %, Чернігівському районі – на 33,8 %, м.Токмаку – на 32,4 %, Шевченківському районі м. Запоріжжя – на 26,9 %, Запорізькому – на 26,8 %, Токмацькому – на 25,7 %, Кам’янсько -Дніпровському – на 25,0 %, Вільнянському – на 24,6 %.
Разом з тим, в області зменшилась кількість осіб, які виконували роботи за угодами цивільно-правового характеру. Так, у липні поточного року їх налічувалось 9,9 тис. осіб, що на 2 тис. осіб або на 17,0 % менше ніж у липні минулого року. Але у бюджетній сфері кількість таких працюючих збільшилась на 166 осіб або на 16,0 % і склала 1,2 тис. осіб.
З метою виявлення фактів мінімізації розмірів заробітної плати та тіньової зайнятості, результати моніторингу відомостей з реєстру застрахованих осіб регулярно направляються органами Пенсійного фонду до головних управлінь Держпраці та Державної фіскальної служби в області для відпрацювання.
За результатами усіх вжитих заходів, за даними Державної фіскальної служби, з початку року легалізовано працю 6 447 працівників, додатково мобілізовано 5,3 млн. грн. єдиного внеску, в тому числі до бюджету Пенсійного фонду – 4,6 млн. грн.
Головою Запорізької обласної державної адміністрації 19 вересня 2018 року дано доручення головам райдержадміністрацій, міським головам, головам об’єднаних територіальних громад активізувати роботу комісій та робочих груп з питань забезпечення реалізації рішень спрямованих на підвищення рівня оплати праці, легалізації заробітної плати та зайнятості населення.