Пропустити навігацію

Реорганізація територіальних органів Фонду має на меті оптимізувати та централізувати окремі функції

Потреба в здійсненні реформ у пенсійній системі назріла давно і немає жодних виправдань гальмуванню цього відповідального процесу.

На виконання Стратегії модернізації та розвитку Пенсійного фонду України на період до 2020 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2016 №672, в органах Пенсійного фонду здійснюється комплекс заходів, спрямований на вдосконалення організації роботи щодо підвищення рівня та якості обслуговування громадян.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року №628 «Про деякі питання функціонування Пенсійного фонду України»  передбачено припинення діяльності об’єднаних управлінь  шляхом приєднання до головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області.

Реорганізація територіальних органів Пенсійного фонду України має на меті оптимізувати та централізувати окремі функції. Перевагами такого впровадження є ефективний розподіл повноважень і сфер відповідальності. Централізація дозволить скоротити витрати на утримання управлінського апарату органів Фонду завдяки оптимізації функцій і об’єднання дрібних підрозділів.

При цьому, варто відмітити, що на районному рівні підрозділи, які обслуговують громадян на місцях, так звані сервісні центри, які надають пенсійні послуги значно розширені. При зменшенні штатної чисельності окремих підрозділів головного управління Фонду в області, штатна чисельність підрозділів з обслуговування громадян збільшена на 57 штатних одиниць або на 51%. Метою збільшення чисельності працівників підрозділів з обслуговування осіб, які звертаються до Фонду, є забезпечення реалізації права громадян на звернення, підвищення якості, повноти та оперативності надання пенсійних послуг.

Наразі, безперервне обслуговування громадян в області забезпечують 25 підрозділів обслуговування громадян Фонду. Крім того, на території області пенсійні послуги надаються за місцем проживання на 52 віддалених робочих місцях, які створені на базі об’єднаних територіальних громад, що дозволило  наблизити пенсійні послуги до населення безпосередньо за місцем проживання. 

Відтак, жоден підрозділ, що надає пенсійні послуги в адміністративно-територіальній одиниці не припинить безпосередню роботу з людьми, взаємодію з територіальними громадами, органами місцевої влади тощо.

reorganizatsiya - Реорганізація територіальних органів Фонду має на меті оптимізувати та централізувати окремі функції

background Layer 1