Пропустити навігацію

Рішення колегії від 17 липня 2019 року

Рішення колегії від 17 липня 2019 року № 3-1

kuda.ua .gerb .ukraine.2 771x1024 - Рішення колегії від 17 липня 2019 року

ПЕНСІЙНИЙ  ФОНД  УКРАЇНИ

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ

В ЖИТОМИРСЬКІЙ ОБЛАСТІ

КОЛЕГІЯ

ПРИ  НАЧАЛЬНИКУ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ В  ЖИТОМИРСЬКІЙ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

 

17 липня  2019 року м. Житомир № 3 – 1

Про підсумки роботи органів Пенсійного фонду України в Житомирській області у  І півріччі поточного року щодо реалізації державної політики з питань пенсійного забезпечення,  посилення взаємодії з органами влади, спрямованої на забезпечення надходжень до бюджету Фонду

 

Заслухавши доповідь першого заступника начальника головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області  Шмагуна О. С. про підсумки роботи органів Пенсійного фонду України в Житомирській області у  І півріччі поточного року щодо реалізації державної політики з питань пенсійного забезпечення,  посилення взаємодії з органами влади, спрямованої на забезпечення надходжень до бюджету Пенсійного фонду України (далі – Фонд), колегія відмічає.

Робота органів Фонду  в Житомирській області  упродовж січня – червня 2019 року була спрямована на реалізацію державної політики з питань пенсійного забезпечення, забезпечення своєчасної виплати пенсій 376,9 тис. пенсіонерам області, посилення взаємодії з органами влади, спрямованої на забезпечення надходжень до бюджету Фонду.

До бюджету головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (далі – головне управління) з усіх джерел фінансування надійшло  5961,6  млн.грн., що на 907,3  млн.грн. або на 18%  більше,  ніж за  І півріччя 2018 року.

Загальна сума видатків на виплату пенсій та грошової допомоги склала 5893,2 млн.грн., що на 649,4 млн.грн. більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року. На виплату монетизованих субсидій пенсіонерам області спрямовано 418,5 млн.грн. 

Станом на 1 липня 2019 року обсяг пенсійних виплат через поточні рахунки в банківських установах  склав  3757,5 млн.грн., що на 582,1 млн.грн. або на 18,3% перевищує відповідні обсяги  І півріччя  2018 року.

Станом на 01.07.2019 в установах банків, уповноважених на здійснення пенсійних виплат одержують пенсію 232,9 тис. осіб, що становить 61,8% від загальної чисельності одержувачів пенсій та грошової допомоги.  У порівнянні з відповідним періодом минулого року чисельність цих пенсіонерів збільшилась на 9,9 тис. громадян або на 3,5%.

За рахунок виплати пенсій через банківські установи економія коштів Фонду за січень – червень поточного року розрахунково склала 33,6 млн.грн.

Упродовж звітного періоду органами Фонду в області призначено 6,5 тис. нових пенсій, що на 353 пенсій більше, ніж за І півріччя 2018 року, проведено 23,3 тис. індивідуальних перерахунків пенсій, 147 особам встановлено пенсії за особливі заслуги перед Україною.

Органами Фонду в області продовжено реалізацію чергових кроків впровадження  пенсійної реформи, зокрема з  1 липня 2019 року проведено наступні перерахунки пенсій.

Відповідно до  Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік»  проведений перерахунок пенсій 322,2 тис. пенсіонерів області або 85 % від  їх загальної чисельності. Середній розмір підвищення склав 27,58 грн.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 року №543 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» проведено перерахунки за трьома напрямками, зокрема:

  • збільшено до 2000 грн. мінімальну пенсійну виплату особам, які мають страховий стаж  чоловіки – 35,  жінки – 30 років. Зазначений перерахунок проведено майже 102 тис.  пенсіонерів  або  27%,  які мають необхідний страховий стаж. Середній розмір підвищення склав  252,72 грн;
  • підвищено мінімальний розмір пенсії особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій, зокрема збільшено відсоток мінімальної виплати для  осіб з інвалідністю І групи з 285% до 650%, для ІІ групи – з 255% до 525%, для ІІІ групи з 225% до 360% прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян. Зазначений перерахунок проведено майже 4 тис. пенсіонерів. Середній розмір підвищення склав  2776,34 грн;
  • збільшено пенсійні виплати особам з інвалідністю з числа  військовослужбовців та військовозобов’язаних, призваних на військові збори, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження військової служби (військових зборів) і внаслідок цього стали особами з інвалідністю.

 

Середній розмір пенсії станом на 01.07.2019 становить 2615 грн., що на 391,8 грн. або на 15% більше відповідного періоду минулого року.

Упродовж І півріччя 2019 року в централізованому електронному журналі реєстрації рішень про призначення, відстрочку часу призначення, перерахунку пенсій, переведення з одного  виду пенсій на інший (або їх відмову) згідно  електронного журналу Форма 10, зареєстровано 19 тис. заяв щодо призначення  (перерахунку) пенсій. В середньому пенсії призначаються (перераховуються) упродовж 7,5  днів. 

Триває робота щодо інвентаризації пенсійних справ. Зокрема, проінвентаризовано 225,4 тис. пенсійних справ або 59% від їх загальної кількості.

До головного управління надійшло 2456,9 млн.грн. коштів. Порівняно з аналогічним періодом минулого року їх надходження збільшились на 381,8 млн.грн. або на 118,4%. В структурі надходження власних коштів найбільшу питому вагу складають надходження розподіленої частини єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) до Фонду – 98,9%  або 2430,6 млн.грн.

Надходження коштів до Державного бюджету України із збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій склали 52,2 млн.грн. Планові показники виконано на 174%.                          

У порівняні з відповідним періодом  минулого року  надходження збільшились на 24,6 млн.грн  або 189%. 

Борг із сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування  (далі – страхові внески) зменшився на 1694,1 тис.грн., а економічно – активних платників на 522,2 тис.грн.

Заборгованість платників із невідшкодованих фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах складає 105,6 млн.грн,  в т.ч. борги економічно активних платників 7,7 млн.грн.                 

З початку року даний борг збільшився на 3,4 млн.грн., а борг економічно активних платників зменшився на 53,5 тис.грн. Зменшили борг економічно  активні платники Малинського (-497 тис.грн.) району, м. Бердичева та Бердичівського району (-288,9 тис.грн.) та м. Коростень та Коростенського району (- 119,8 тис.грн.).

За даними Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області заборгованість із сплати єдиного соціального внеску становить 257,2 млн.грн.

Головним управлінням поінформовано 29 тис. фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності щодо залежності страхового стажу від сплати внесків.

Чисельність застрахованих осіб області у травні 2019 року складала 262,7 тис. осіб.

Відсоток застрахованих осіб, які працюють за договорами цивільно – правового характеру становить 3,9% від загальної кількості застрахованих осіб. Найбільше даних застрахованих осіб в Романівському (4%) та  Бердичівському (4%) районах.

Чисельність застрахованих осіб, які працювали неповний робочий день у травні 2019 року склала 18,0 тис. осіб, або 7,1% від загальної кількості застрахованих осіб. Більше середньообласного даний показник в Бердичівському (11,1%), Ємільчинському (8,5%) районах.

Чисельність найманих працівників, які отримують заробітну плату менше мінімального рівня становить 16,5 тис. осіб  або 6,5% від загальної чисельності застрахованих осіб.

Органам Державної фіскальної служби в області надано інформацію  щодо 429 страхувальників, які не здійснили доплату до мінімального розміру єдиного внеску, які подали повідомлення про прийняття на роботу, але не відобразили дані про нарахування заробітної плати. Органам Держпраці направлено інформацію щодо 783 страхувальників, у яких встановлено ознаки недотримання законодавства про працю.

За результатами спільної роботи легалізовано працю 4587 осіб.

Упродовж І півріччя поточного року підрозділами обслуговування громадян забезпечено надання понад 127 тис. пенсійних послуг 106 тис. громадянам. З них понад 2 тис.  послуг  надано на 52 віддалених робочих місцях. Майже 5,9 тис. осіб отримали  консультації звертаючись на  телефони «гарячих» ліній.

В області продовжується впровадження єдиних Стандартів обслуговування громадян в органах Пенсійного фонду України. На облаштування сервісних центрів обслуговування громадян кошторисом видатків головного управління на 2019 рік передбачено кошти в сумі 1367,9 тис. грн, з них станом на 01 липня 2019 року використано 620,0 тис.грн.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року №628 «Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України» завершено процес оптимізації структури органів  Фонду в області на рівні централізації функціональних процесів головного управління, розпочатий у І кварталі поточного року. Припинено діяльність Житомирського об’єднаного управління Фонду в області та запланована реорганізація шляхом приєднання до головного управління ще 8 об’єднаних управлінь Фонду в області. Гранична чисельність працівників зменшена на 59 одиниць.

Враховуючи вищевикладене, колегія при начальнику головного управління

 

ВИРІШИЛА:

 

  1. Інформацію першого заступника начальника головного управління Шмагуна О. С. про підсумки роботи органів Пенсійного фонду України в Житомирській області у І півріччі поточного року щодо реалізації державної політики з питань пенсійного забезпечення, посилення взаємодії з органами влади, спрямованої на забезпечення надходжень до бюджету Фонду, взяти до відома.
  2. Начальнику фінансово – економічного управління (Пінчук Н. М.):

1) проінформувати платників, які мають заборгованість зі сплати єдиного внеску щодо не зарахування страхового стажу найманим працівникам;

2) продовжити спільно з управлінням Держпраці в області, використовуючи дані моніторингу роботодавців щодо встановлення ознак недотримання законодавства про працю, здійснювати інформаційно – роз’яснювальну роботу з питань легалізації трудових відносин.

  1. Начальнику фінансово – економічного управління (Пінчук Н. М.), начальнику юридичного управління (Перепелиця П. П) активізувати проведення спільних заходів із органами державної виконавчої служби з питань примусового стягнення боргів із платежів до Фонду.
  2.   Начальнику управління обслуговування громадян (Бабич Л. Д.), керівникам структурних підрозділів обслуговування громадян (сервісних центрів) управління обслуговування громадян забезпечити:

1) належне виконання вимог Положення про організацію прийому та обслуговування осіб, які звертаються до органів Пенсійного фонду України, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 липня 2015 року №13-1;

2) відповідний контроль за дотриманням “телефонного етикету”, який визначено відповідно до Методичних рекомендацій щодо організації обслуговування громадян в органах Пенсійного фонду України, схвалених постановою правління Пенсійного фонду України від 07 квітня 2017 року №8-1 особами, які здійснюють дистанційне обслуговування осіб та вимог статі  5 Закону України від 02 жовтня 1996 року №393/96-ВР „Про звернення громадян” (зі змінами) в частині реєстрації звернень осіб, які звертаються на „гарячі” телефонні лінії;

3) дотримання технологічного процесу реєстрації та обробки звернень в інтегрованій комплексній інформаційній системі (ІКІС) Пенсійного фонду України;

4) дотримання вимог законодавства при прийнятті документів для призначення (перерахунку) пенсій.

  1. Начальнику управління застосування пенсійного законодавства (Куц В. В.) забезпечити:

1) дотримання термінів опрацювання заяв про призначення (перерахунок) пенсій;

2)  належний контроль за  якісним проведенням інвентаризації пенсійних справ відповідно до вимог Порядку, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від  03 вересня  2018  року  №19-1 «Про проведення інвентаризації пенсійних справ» та виконання  графіку  її проведення.

  1. Начальнику управління адміністративного забезпечення (Гаврилов О. Ю.) забезпечити контроль за впровадженням Стандартів обслуговування  громадян в органах Пенсійного фонду України з урахуванням термінів визначених у заходах.
  2. Контроль за виконанням рішення покласти на заступників начальника головного управління згідно функціонального розподілу обов’язків.

 

 

Голова колегії                                                                                                                                                                                                                  І. ЗАІНЧКОВСЬКИЙ

 

Секретар колегії                                                                                                                                                                                                              О. МАТВІЄНКО

background Layer 1