Пропустити навігацію

Звіт про виконання заходів щодо усунення корупційних ризиків у 2019 році

Звіт про виконання заходів щодо усунення корупційних ризиків в головному управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області

 

Одним із важливих напрямків діяльності головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області є виявлення, усунення та мінімізація корупційних ризиків, запобігання корупційним та пов’язаних з корупцією правопорушень, виявлення та врегулювання конфлікту інтересів.

Роз’яснювальна робота із запобігання, виявлення і протидії корупції є одним із пріоритетних напрямків роботи, спрямована на забезпечення належного рівня знань та єдиної практики застосування антикорупційного законодавства. Так, протягом 2019 року в головному управлінні проведено 87 навчальних семінарів з питань антикорупційного законодавства та Закону «Про державну службу», 2 навчання за професійною програмою на базі державного університету «Житомирська політехніка», де розглядались питання антикорупційного законодавства (отримано 60 сертифікатів).

В рамках навчання за професійною програмою державні службовці  пройшли онлайн-навчання через платформу масових відкритих онлайн-курсів Prometheus на теми: «Конфлікт інтересів: треба знати!», «Конфлікт інтересів: треба знати. Від теорії до практики», «Декларуй доброчесно», «Боротьба з корупцією» та «Антикорупційні програми органів влади» з отриманням відповідних сертифікатів. Всього  з даної тематики державні службовці отримали 843 сертифікатів.

За звітний період було надано 243 консультації з розглядом конкретних ситуацій, які можуть виникнути у працівників головного управління. В засобах масової інформації оприлюднено 13 публікацій на тему негативного ставлення проявів корупції в Пенсійному фонді.

Важливим питанням є запобігання виникненню та врегулюванню конфлікту інтересів, в тому числі при прийнятті рішень щодо пенсійного забезпечення працівників головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області та їх близьких осіб. З метою уникнення відповідних корупційних ризиків, в головному управлінні систематично здійснюється моніторинг таких рішень.

Крім того, з метою аналізу повноти вжиття заходів, спрямованих на запобігання та врегулювання конфлікту інтересів працівниками головного управління, протягом 2019 року здійснювалась перевірка пенсійних справ близьких осіб державних службовців. Порушень не виявлено.

Протягом 2019 року головним спеціалістом з питань запобігання та виявлення корупції головного управління проведено дослідження стану роботи по дотриманню вимог антикорупційного законодавства державними службовцями структурних управлінь та сервісних центрів головного управління.

З метою мінімізації та усунення ризиків недодержання державними службовцями антикорупційного законодавства в частині фінансового контролю, у порядку, визначеному Національним агентством з питань запобігання корупції, здійснено перевірку фактів подання 1584 декларацій.

За результатами перевірки встановлено 1 випадок неподання електронної декларації після звільнення особи, що припинила діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування у 2018 році. Про що було своєчасно повідомлено НАЗК.

З метою недопущення порушення антикорупційного законодавства, підвищення якості обслуговування громадян та посилення контролю за діяльністю спеціалістів головного управління, службові приміщення, в яких безпосередньо здійснюється прийом громадян облаштовано системами відео спостереження з можливістю віддаленого доступу та контролю з боку посадових осіб (із забезпеченням права осіб, що звертаються на прийом, на таємницю особистого та приватного життя).

Всім звільненим працівникам надаються пам’ятки про обов’язкове подання декларації.

В усіх структурних управліннях та сервісних центрах на спеціальному стенді розміщені телефони довіри, за якими зацікавлена особа може зателефонувати про випадки проявів корупції.

Проведено ряд заходів з нагоди міжнародного дня боротьби з корупцією, висвітлено їх на інформаційній сторінці головного управління.

Головним спеціалістом проводиться експертиза всіх розпорядчих документів, які видаються головним управлінням.

Завдяки проведеним заходам щодо дотримання вимог антикорупційного законодавства працівники головного управління до адміністративної та кримінальної відповідальності протягом 2019 року не притягувались.

 

Головний спеціаліст з питань запобігання та виявлення корупції                                                                                                                       В. ПОРУЦЬКИЙ

background Layer 1