Страховий стаж є основною складовою для майбутньої пенсії
Начальник управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області Лариса Бабич взяла участь у засіданні круглого столу в обласному центрі зайнятості з представниками обласної влади, роботодавцями, профспілками, управлінням Держпраці та служби зайнятості. До діалогу долучились також заступник голови облдержадміністрації Юрій Оханський та заступник голови обласної ради Володимир Ширма.
На засіданні учасники круглого столу обговорили ситуацію з вивільненням працівників райдержадміністрацій і районних рад області.
Заступник голови облдержадміністрації Юрій Оханський зазначив, що в процесі реформи децентралізації на теренах Житомирщини утворились чотири райони і, відповідно, залишаться чотири районні адміністрації, в яких працюватиме 669 службовців. Більшість повноважень, з метою наближення послуг до людей, з районного рівня передається громадам. В нашій області процес децентралізації завершується, утворено 66 територіальних громад, які потребують кваліфікованих кадрів, тож більшість вивільнених працівників зможуть продовжити працювати на благо громад.
В свою чергу, начальник управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області Лариса Бабич наголосила, що з 01 січня 2021 року необхідний для призначення пенсії страховий стаж складає 28 років і надалі, до 2028 року, з кожним наступним роком страховий стаж поступово збільшується на один рік. Сьогодні, дуже важливо посприяти у працевлаштуванні вивільнених працівників. Адже періоди офіційної роботи зараховуються до страхового стажу, який буде враховуватися при нарахуванні пенсійної виплати.