Пропустити навігацію

Історія головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області

images 1 150x150 - Історія головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській областіУ  грудні  1990 року  згідно  з постановою Ради Міністрів УРСР та Ради  Федерації незалежних профспілок України було утворено Українське республіканське відділення Пенсійного фонду СРСР.

Наказом Українського республіканського відділення Пенсійного фонду  СРСР було створено Житомирський обласний філіал, керівником якого призначено  Куцаківського Леоніда Антоновича.

28 січня 1992 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову №39, згідно якої на базі Українського республіканського відділення Пенсійного фонду СРСР було утворено Пенсійний фонд України, а на базі філій  відділення – управління в Автономній Республіці Крим, областях та місті Києві.

1994 рік приніс значні зміни в історії Пенсійного фонду: він був перетворений із самостійної фінансово-банківської системи на центральний орган виконавчої влади та наділений відповідними повноваженнями.

Згідно з Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01 червня 1994 року №345  були створені відділи Пенсійного фонду у районах, містах та районах у містах, основним завданням яких було  – збір страхових внесків.

Керівником Житомирського обласного управління Пенсійного фонду України з вересня 1994 року по січень 2003 був  Курта Григорій Васильович.

На виконання Указу Президента України від 4 травня 1998 року №401/98 «Про заходи щодо впровадження персоніфікованого обліку відомостей у системі обов’язкового державного пенсійного страхування» та постанови Кабінету Міністрів України від 08 червня 1998 року №832 «Про заходи щодо поетапного впровадження у Пенсійному фонді автоматизованого персоніфікованого обліку відомостей у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування» в області було впроваджено персоніфікований облік застрахованих осіб.

Важливу роль у розвитку Пенсійного фонду відіграла передача органам Фонду функцій з призначення та виплати пенсій, які раніше здійснювались органами соціального захисту населення. У 2002 році дія експерименту щодо призначення пенсій органами Пенсійного фонду поширилась на  Житомирську область.

 На виконання постанови  Кабінету Міністрів України  від 11 квітня 2002 року №497 «Про забезпечення виконання функцій з призначення і виплати пенсій органами Пенсійного фонду» відбулася передача функцій з призначення та виплати пенсій з управлінь праці та соціального захисту населення до обласного  управління  Пенсійного фонду в області.

Згодом, згідно з постановою Пенсійного фонду України від 27 червня 2002 року №11-2  на базі Житомирського обласного управління Пенсійного фонду України  в серпні  2002 року утворено головне управління Пенсійного фонду України  в Житомирській області.

У березні 2003 року начальником головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області призначено Чорнія Олександра Романовича,  який працював на займаній посаді по вересень 2011 року.

З січня 2004 року після прийняття Верховною Радою України Закону України “Про загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування” запроваджено систему пенсійного страхування.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України  від 02 листопада 2006 року №1522 «Про передачу органам Пенсійного фонду України функцій з призначення і виплати пенсій деяким категоріям громадян» головне управління  з березня 2007 року здійснює функцію з призначення та виплати пенсій пенсіонерам силових структур.

З вересня 2011 року головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області очолює Заінчковський Іван Адамович.

У 2012 році в органах Фонду в області на виконання постанови правління  Пенсійного фонду України від 21 лютого 2012 року № 4-3 «Деякі питання удосконалення прийому та обслуговування осіб, що звертаються до органів  Пенсійного фонду України» запроваджено здійснення прийому громадян за принципом «єдиного вікна».

В зв’язку з вступом в дію Закону України  від 04 липня 2013 року №406  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи» функції із адміністрування єдиного внеску, якими займались органи Пенсійного фонду з 1 жовтня 2013 року  передано до органів Міністерства доходів і зборів України.

Для історії два десятиліття – незначний час, а для  органів Фонду  – роки кропіткої та напруженої праці сотень відданих працівників, роки становлення пенсійної системи.

За останні роки відбулося багато технологічних нововведень для полегшення доступу пенсіонерів до інформації щодо призначення, перерахунків пенсій тощо. Серед пріоритетів у  роботі Фонду – розвиток сучасних інформаційних технологій. Важливим кроком у цьому питанні є створення Веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України.

Але одним з найголовніших завдань пенсійників Житомирщини є підвищення якості обслуговування громадян та наближення надання пенсійних послуг – це комплексна робота, яка ведеться в багатьох напрямах: від культури спілкування до використання  новітніх технологій.

background Layer 1