Пропустити навігацію

У разі наявності інформації про факти порушення антикорупційного законодавства працівниками Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві  та за присутності  обґрунтованого переконання, що інформація є достовірною, Ви можете надати відповідне повідомлення:

на поштову адресу

Головне управління Пенсійного фонду України у м. Києві

вул. Бульварно-Кудрявська, 16, м. Київ, 04053

на спеціальну та загальну електронні адреси

anticorupkiev@rv.pfu.gov.ua

kiev_gu@kv.pfu.gov.ua  за телефоном

(044) 486-13-68 або 486-28-79

 Графік роботи телефонної лінії

   понеділок-четвер: з 09.00 до 18.00

   п’ятниця: з 09.00 до 16.45

  (із щоденною перервою з 13.00 до 13.45)

 

за телефонами Контакт – центру  Пенсійного Фонду України

0-800 503-753

      (044)281-08-70   (044)281-08-71

 Графік роботи:

Понеділок – п’ятниця: з 8.00- до 20.00

Субота: з 8.00 до 14.00

      Під час особистого прийому громадян керівництвом Головного управління Пенсійного Фонду України у місті Києві  відповідно до затвердженого графіку прийому.

Прийнято Закон “Про внесення змін до Закону України “Про запобігання корупції” щодо викривачів корупції”

Законом визначено правовий статус викривачів корупції, їх права та гарантії захисту; забезпечено умови для розкриття інформації про корупцію.

Згідно із Законом, “викривач – фізична особа, яка за наявності переконання, що інформація є достовірною, повідомила про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону вчинених іншою особою, якщо така інформація стала їй відома у зв’язку з її трудовою, професійною, господарською, громадською, науковою діяльністю, проходженням нею служби чи навчання або її участю у передбачених законодавством процедурах, які є обов’язковими для початку такої діяльності, проходження служби чи навчання».

Законом встановлено, що «викривач не несе юридичної відповідальності за повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону, поширення зазначеної у повідомленні інформації, незважаючи на можливе порушення таким повідомленням своїх службових, цивільних, трудових чи інших обов’язків або зобов’язань».

Законодавчим актом унормувано порядок розкриття викривачем корупції інформації; звільнено від юридичної відповідальності викривачів корупції за розкриття інформації про корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення; забезпечено державний захист викривачів корупції, зокрема, захист їх трудових прав.

Законом також встановлена виплата винагороди викривачу. Згідно із новою статтею 1301 Кримінального процесуального кодексу «за повідомлення про корупційний злочин, активне сприяння його розкриттю, якщо грошовий розмір предмета злочину або завдані державі збитки від такого злочину в п’ять тисяч і більше разів перевищують розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на час вчинення злочину, викривачу виплачується винагорода у вигляді 10 відсотків від грошового розміру предмета корупційного злочину або від завданого державі збитку після ухвалення обвинувального вироку суду, але не більше трьох тисяч мінімальних заробітних плат, встановлених на час вчинення злочину».

Законом внесено відповідні зміни до законів України «Про запобігання корупції», «Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві», «Про звернення громадян», «Про безоплатну правову допомогу», «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», а також Кодексу законів про працю України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України, Цивільного кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України, Кримінального процесуального кодексу України, «Про запобігання впливу корупційних правопорушень на результати офіційних спортивних змагань».

      Доводимо до Вашого відома, що розгляд повідомлень про корупцію здійснюється у відповідності з вимогами статті 53 Закону України «Про запобігання корупції». Викладена у Вашому зверненні інформація буде використовуватись керівництвом Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві як джерело для прийняття рішення щодо необхідності проведення перевірки або іншого реагування відповідно до Закону України «Про запобігання корупції».

Повідомлення про порушення норм Закону України «Про запобігання корупції» підлягає розгляду при дотриманні певних умов:

  • необхідно вказати прізвище, ім’я, по батькові  особи,  яка ймовірно вчинила правопорушення, її посада та місце роботи;
  • текст повідомлення має містити детальну інформацію про факти вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, іншого порушення Закону України «Про запобігання корупції»,  яка може бути перевірена;
  • прізвище, ім’я, по батькові, адресу та підпис особи, яка надіслала повідомлення (автор повідомлення).

Інформація у повідомленні про факти порушення посадовими особами головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві  вимог Закону України «Про запобігання корупції» має містити одну або декілька з таких ознак :

  • порушення обмежень щодо отримання подарунка, передбачені статтею 23 Закону України «Про запобігання України»;
  • невжиття заходів щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів;
  • порушення встановлених законом обмежень щодо одержання пільг, послуг і майна органами державної влади та органами місцевого самоврядування;
  • порушення вимог щодо обмеження спільної роботи близьких осіб, передбачені статтею 27 Закону України «Про запобігання корупції»;
  • порушення вимог стосовно обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, передбачені статтею 25 Закону;
  • недотримання актів законодавства з питань етичної поведінки;
  • порушення вимог фінансового контролю, передбаченого статтями 45-46, 48-52 Закону України «Про запобігання корупції»;
  • порушення, пов’язані з організацією роботи із запобігання і виявлення корупції;
  •  порушення вимог проведення спеціальної перевірки, передбаченої статтею 56 Закону.
background Layer 1