Пропустити навігацію

Перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам з 1 квітня залишається незмінним

Починаючи з квітня 2018 року, органи Пенсійного фонду  щороку  з 1 квітня автоматично перераховують пенсії працюючим пенсіонерам, без особистих звернень громадян.

Нагадаємо, що порядок проведення перерахунку пенсій особам, які продовжують працювати, встановлено частиною четвертою статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон 1058) та постановою правління Пенсійного фонду України № 10-1 від 18.05.2018 «Про затвердження Порядку перерахунку пенсії без додаткового звернення особи відповідно до частини четвертої статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Зазначеними нормативно-правовими актами передбачено, що з 1 квітня, без додаткового звернення особи, органи Пенсійного фонду України проводять перерахунок пенсії тим пенсіонерам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на його проведення.

Іншими словами, якщо особа після призначення чи після попереднього перерахунку пенсії продовжувала працювати та набула не менше 24 місяців страхового стажу, або менше 24 місяців страхового стажу, але після призначення чи після попереднього перерахунку пройшло не менше двох років, то з 1 квітня 2021 року їй буде здійснено автоматичний перерахунок пенсії.

Обов’язковою умовою для перерахунку пенсії, є саме факт продовження роботи після призначення/перерахунку пенсії, на набуття у зв’язку саме з цим, страхового стажу.

Нагадаємо, що страховий стаж після 1 січня 2004 року обчислюється за даними реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування на підставі поданих страхувальниками звітів та після надходження даних про сплату єдиного внеску.

І попри те, що проведення такого перерахунку без звернень пенсіонерів було новацією, у 2018–2020 роках все було перераховано у встановлені строки, адже звітність про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування надавалася щомісячно.

Цього року ситуація дещо інша. Зокрема, з 1 січня 2021 року набрали чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та Податкового кодексу України, якими передбачено подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб щокварталу (замість щомісяця).

Строки подання такої звітності (податкового розрахунку) встановлено Податковим кодексом України — протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу.

Податковий розрахунок за I квартал 2021 року буде подано у період   з 01 квітня  по 10 травня 2021 року.

Отже, в червні 2021 року буде проведено автоматичний перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам з квітня 2021 року.

background Layer 1